facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олег Пендзин: «Тим, що ми затискаємо гайки з приводу використання готівки, ми заженемо в тінь сферу послуг і роздрібну торгівлю»

28.04.2020

З 28 квітня для українців змінюються правила грошових переказів. Відтепер паспорт або ж водійські права потрібно пред’явити при переведенні коштів від п’яти тисяч гривень. Раніше грошова сума, яку треба було підкріпити документами, була втричі більшою. Для чого потрібні такі нововведення, і що це означає для кожного українця, для глядачів «Доброго ранку, Країно!» прокоментує Олег Пендзин – експерт з економічних питань:

«Прийняття цього закону є абсолютно не випадковим. Це наші зобов’язання по нашій інтеграції в ЄС. Питання, пов’язані із підписанням угоди про асоціацію з ЄС, вимагали від нас посилити контроль за відмиванням грошей, отриманих злочинним шляхом та фінансування тероризму. В Європі взагалі практично немає операцій з готівковою валютою. Вона обмежується неймовірно маленькими сумами. Там все переведено в безготівку, а будь-яка безготівка, яка здійснюється через банківські картки, вона верифікована по суті своїй. В першу чергу це б’є по тих, хто сьогодні користується готівкою.

Хоча треба розуміти, що зараз трошки не дуже добрий час для цього. Ми прекрасно розуміємо ситуацію, в яку потрапив бізнес, особливо малий і середній. Ми прекрасно розуміємо з вами, що на сьогоднішній момент люди, що знаходяться на карантині, будуть готові на будь-яку роботу, аби отримати хоч якісь гроші. А тут ми з вами ще затискаємо гайки з приводу використання готівки. Ми просто сферу послуг і торгівлю роздрібну заженемо в тінь. І це є величезний мінус. Напевно варто було б трошки відтермінувати вступ в дію такого закону в зв’язку з карантином. З сьогоднішнього дня сума переказу буде не більше 5 тис. гривень. Тобто без ідентифікації вас як особи фізичної, хто ви є такий, ви зможете перевести суму тільки до 5 тис. гривень. Все інше – будь ласка, верифікуйтеся. Або визначайте свою особистість через номер телефону, як це роблять в терміналі, або вставляйте картку і таким чином верифікуйтеся. Ваша картка прив’язана до вашого прізвища, до ваших особистих даних. Інтернет-банкінг не обмежений».