facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Ігор Бровченко: «Наші прогнози стверджуються, і ми наближаємося до піку епідемії»

28.04.2020

Україна наближається до піку епідемії COVID-19, принаймні так прогнозують наші науковці. Вони провели спеціальні математичні розрахунки, як розвиватиметься епідемія коронавірусу в країні. Про прогнози щодо епідемії своєю думкою з глядачами «Доброго ранку, Країно!» поділиться Ігор Бровченко – доктор фізико-математичних наук НАНУ:

«Ми орієнтуємося на дані офіційної статистики. Ми маємо дані по Україні в цілому та дані по кожній області. І звичайно ми розуміємо, що вони можуть не відповідати загальній кількості інфікованих. Тому коли ми робимо прогнози, математичні обчислення, ми прогнозуємо саме дані офіційної статистики, а не реальну кількість захворювань. Реальна кількість інфікованих, ми розуміємо, може в десять або більше разів бути більшою.

Ми розглядаємо середні показники по Україні або по області. На жаль, ми не володіємо інформацією, але дуже цікаво було б від слідкувати саме по різних групах населення. Дуже цікаво, як заражаються всередині сім’ї, або касири, або медики, наскільки ефективно працює відслідковування контактів у людини, яка зареєстрована як інфікована. На жаль, цією детальною інформацією ми не володіємо. Якщо б ми її мали, ми б дуже хотіли провести її аналіз.

Поки що ми бачимо, що, в принципі, наші прогнози стверджуються. Ми поступово наближаємося до піку. В принципі, дані досить неоднорідні, і коли ми реально пройдемо пік, ми можемо це зразу і не відчути. Бо щоб робити якісь висновки, треба робити усереднення усіх даних хоча б за тиждень. І наш пік не такий буде різкий, як в країнах, де вводили жорсткий карантин, як, наприклад, Італія, Іспанія, де це дуже відчутно. В них було експоненційне зростання, потім різка зупинка і поступове зниження. Наш пік буде дуже пологий. Він буде тривалий у часі і не дуже чітко визначений».