facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Петро Охотін: «Рішення щодо зменшення зарплат членам наглядових рад є більшою мірою політичним, ніж якимось іншим»

30.04.2020

Кабмін обмежив розмір зарплат членів наглядових рад держкомпаній на час карантину. Тепер вони отримуватимуть на руки не більше 47 тис. грн. на місяць. Таке рішення уряду для глядачів «Доброго ранку, Країно!» коментує Петро Охотін – політичний експерт:

«Свого часу було прийняте рішення створити ці наглядові ради для того, щоб в управлінні ключовими об’єктами економіки, такими як «Укрзалізниця», «Нафтогаз», участь могли брати не лише українські представники, тобто українські чиновники, але і представники активістів, представники міжнародного середовища. І основна задача таких наглядових рад була в тому, щоб завадити розповсюдженню корупції. На мою думку, вони з цим не впоралися.

В даному випадку рішення щодо зменшення зарплат членам наглядових рад є більшою мірою політичним, ніж якимось ще іншим. Зараз дійсно Денис Шмигаль робить інформаційну заяву для того, щоб відвести удар від себе, відвести удар від Зеленського і щоб не викликати того, що років сто тому називалося соціальна та класова ненависть. Тому що люди, які, коли навіть карантин закінчиться, не матимуть роботи, просто будуть ненавидіти цей уряд, цю владу, яка платить великі гроші людям, які займаються не покращенням послуг стратегічних об’єктів, а фактично боротьбою з корупцією. Якщо говорити про ідею наглядових рад, вона була хорошою, цікавою, і певний міжнародний досвід за цим стояв. Однак коли стався розворот в американській політиці, це 2016 рік, поява Трампа, коди стався розворот в європейській політиці, то, на жаль, багатьох союзників серед західних партнерів, які були ідеологами цих наглядових рад, ми втратили. І відповідно, на мою думку, зараз основна задача в тому, щоб показувати, як ці галузі будуть розвиватися, і не тільки пряником людей, які перебувають в «Укрзалізниці», «Нафтогазі», підбадьорювати, але й батогом».