facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Роман Лозинський: «Сьогодні топ-темою є розблокування нарешті можливості прийняття закону про банки»

30.04.2020

Сьогодні Верховна Рада збереться на позачергове засідання. Парламентарі планують опрацювати близько двадцяти питань. Серед них – застосування спеціальної процедури, яка дозволить скоріше розглянути у другому читанні законопроект про банки. Окрім цього, депутати розглянуть проект закону про зменшення застави на участь у місцевих виборах у дев’ять разів тощо. Розбиратимемося, що робитимуть сьогодні народні депутати на робочих місцях, разом з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Роксоланою Підласою – народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Романом Лозинським – народним депутатом, фракція «Голос».

Заради чого ви як опозиціонер йдете сьогодні до парламенту?

Роман Лозинський: Коли ми аналізували порядок денний і коли була ініціатива депутатська, а я нагадаю, що сьогодні позачергове засідання скликає не президент, а депутати, 150 депутатів, очевидно, що перше питання, яке ми ставимо, має якомога швидшим бути розгляд «антиколомойського» закону – закону про банки. Очевидно, що окремі «слуги народу» ставили самі собі палки в колеса і заблокували розгляд цього питання, зараз ми повинні це розблокувати. Тому очевидно, сьогодні топ-темою є нарешті розблокувати можливість прийняття закону про банки. Я нагадаю всім українцям, що у нас дірка в бюджеті у 300 млрд. грн. Це ті кошти, які мають йти на субсидії, соціальні виплати людям в час коронавірусу, на медичне обладнання, захист. Тому очевидно, що потрібно ці дірки в бюджеті закривати. В тому числі через допомогу МВФ. Тому надзвичайно важливий цей закон.

Окрім закону про банки, очевидно, теж важливим є те, що ВР повинна зайнятися тими питаннями, якими не спроможний зайнятися уряд – захистом медиків. Тому ми зареєстрували окремий законопроект з ініціативи «Голосу», який підтримав комітет, про масове тестування. Якщо ми хочемо нарешті гнучкого карантину, якщо ми хочемо повертатися до бізнес-активності, ми мусимо розуміти, хто хворий, а хто ні. Тому це тестування, яке проводиться лише у важких випадках, треба припиняти, треба запроваджувати масове тестування. Треба запровадити захист і відповідно всі обмеження для бізнесу, щоб він міг розпочати свою діяльність, але безпечно. Тому ми також в очікуванні ті цього законопроекту. Також санкції проти російських соцмереж, сервісів, і, на жаль, ми бачимо, що сьогодні немає цього в порядку денному, але ми будемо вимагати, що це з’явилося. Тому що вже 18 травня такі одіозні соцмережі, як «ВКонтакте», «Однокласники», інші російські сервіси відновлять свою діяльність.

«Антиколомойський» закон про банки – це головне, заради чого сьогодні збирається ВР?

Роксолана Підласа: Так, запуск скороченої процедури до банківського законопроекту, це абсолютно не секрет, є основним питанням сьогоднішнього засідання. Всі решта питання були додані. Тому що на запит комітетів профільних, тому що вважали, що вони є насправді терміновими. Що стосується якихось інших ініціатив – щодо блокування соціальних мереж чи щодо масового тестування, то тут є насправді два шляхи. Або звертатися через профільні комітети ініціювати це додання в порядок денний, але вже на наступну сесію, або так само, як зробили депутати від «Слуги народу», збирати ініціативну групу та збирати підписи на окреме засідання. Тому що це засідання насправді було ініційоване не президентом, а фракцією «Слуга народу». Ми вважали, оскільки вже набули чинності зміни до регламенту, що ми вже можемо ініціювати спрощену процедуру розгляду. І що стосується самого банківського законопроекту і розгляду його в комітеті. Я не погоджуся, що там немає консенсусу. Все ж таки комітет рекомендував до другого читання банківський законопроект.

Зменшення застави на місцевих виборах теж сьогодні розглядатиметься?

Роксолана Підласа:Наскільки мені відомо, так. Законопроект позафракційного депутата Оксани Савчук.