facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олена Міщенко: «Відсьогодні в Польщі впроваджується другий етап виходу з карантину»

04.05.2020

Європа готується повернутися до нормального життя. Кіпр, Польща та Чорногорія планують виходити з карантину вже відсьогодні. Як самеу це відбуватиметься в Польщі, глядачам «Доброго ранку, Країно!» розповість Олена Міщенко – наша співвітчизниця, журналістка, яка працює в Варшаві на українському радіо:

«Справді, відсьогодні в Польщі впроваджується другий етап виходу з карантину. Він передбачає, що відсьогодні в Польщі починають працювати торговельні центри. Правда, з деякими обмеженнями. Наприклад, в приміщенні магазину може знаходитися тільки одна людина на 15 квадратних метрів. Так само в торгових центрах будуть закриті зони відпочинку і зони ресторанів. На паркингах також треба дотримуватися дистанції – паркуватися можна через одне місце. Тобто є певні правила, згідно з якими мають працювати всі торгівельні заклади. Готелі, хостели також мають працювати згідно з новими санітарними нормами, які озвучені були.

Крім цього, відсьогодні також можна вже виходити на спортивні майданчики просто неба і займатися спортом. Без маски, до речі. Хоча бігати і їздити на велосипеді можна тільки в масці. Відкриваються салони надання реабілітаційних послуг і всілякі там фізіотерапевти, але салони масажів і надалі залишаються зачиненими. І з 6 травня деякі садочки дитячі також починають відкриватися. В принципі, уряд дозволив працювати дитячим садочкам, але який дитсадок буде працювати, адміністрація кожного закладу буде приймати рішення окремо. Тому відкриваються не всі дитячі садочки. Звісно, люди зраділи всім цим послабленням. Це, до речі, не повний перелік того, що можна тепер робити. І звісно, це дуже добре для економіки, для людей, які працюють у сферах, які зараз відкриваються – у сфері торгівлі, готельного бізнесу. До речі, саме в цих сферах якраз задіяна дуже велика кількість українських трудових мігрантів, тому можна спокійно казати, що якась частина українців, яка працює у Польщі, повертається до, як каже польський уряд, нової нормальності і зможе нормально виходити на роботу».