facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Анатолій Бондаренко: «Міські голови – це єдині люди, на яких сьогодні тримається країна»

04.05.2020

Сьогодні мер Черкас Анатолій Бондаренко має прибути на допит, фото повістки голова міста опублікував днями на своїй сторінці у «Фейсбуці». А все через рішення місцевої влади скасувати карантинні обмеження передчасно. Про такі позиції місцевої влади на противагу офіційному Києву говоритимемо в студії «Доброго ранку, Країно!» з Олександром Качурою – народний депутат, фракція «Слуга народу», та Анатолієм Бондаренком – міським головою Черкас.

Сьогодні ви мали йти на допит в якості свідка, але була інформація, що цей допит скасували.

Анатолій Бондаренко: Офіційно зрозуміло, що на вайбер прийшло питання про скасування допиту. Я знаходжусь у відпустці, але я думаю, що я відвідаю о 12:00 слідче управління спокійно як законослухняний громадянин і дам всі пояснення стосовно подій, які відбулися.

Вам закидають, що це політичне рішення, а не турбота про бізнес і громаду.

Анатолій Бондаренко: На жаль, влада застосувала закон і трактує його для всіх громадян України по-різному. Тому що «Велюри», «Епіцентри», «Санаханти» і все інше працюють виключно для «слуг народу», а прості магазини будівельних товарів і всіх інших не працюють. Чому працює «Епіцентр», а чому не працює маленький будівельний магазин? Чому працює ресторан «Велюр», а не працює кафе, де люди спокійно можуть на винос взяти, як в «Макдональдсі», каву? Мені просто цікаво, чому ці речі відбуваються?

Микола Тищенко стверджує, що це просто були особисті зустрічі і про роботу ресторану не йдеться.

Анатолій Бондаренко: Зрозуміло, що зараз будуть казати, що це були особисті зустрічі і все інше. На жаль, по-іншому ж вони сказати не могли. Тільки хай вони це скажуть народу України. Тому що народ просто вже зневірився в тому, що відбувається. Ми перші ввели в країні жорсткі міри карантину. Але ми коли подивилися, як їх дотримуються «слуги народу» у ВР і всьому іншому, то це просто напевно найганебніше явище, яке відбувалося в українському суспільстві. І те, що розповідають про піар перед місцевими виборами тощо, в мене таке враження, що центральна влада сьогодні просто боїться міських голів і міські голови займаються виключно піаром. Міські голови – це єдині люди, на яких сьогодні тримається країна.

Що ви можете відповісти на цю позицію мера Черкас?

Олександр Качура: Безумовно, на сьогоднішній день склалася складна ситуація в економіці. Дійсно у людей зараз залишилося мало коштів для того, щоб існувати. Але ми розуміємо, що ми живемо в унітарній країні, і якщо завтра, наприклад, будь-яке місто прийме рішення, що в них норми Кримінального кодексу не діють, то це теж неправильно. Зрозуміло, що є постанова Кабміну, яку треба виконувати. Зрозуміло, що у нас є закон і один для всіх. З приводу того, що ви кажете, що для «слуг народу». Ну я особисто таких не знаю, хто порушував би карантин і ходив би по ресторанам. А те, що є така інформація в мережі Інтернет, то її треба перевіряти, про «Велюри» і т.д. Я впевнений, що якщо там є факти, треба, щоб власник ресторану цього і керівник поніс найвище, яке може бути покарання. Зрозуміло ваше намагання сьогодні допомогти малим підприємствам. Але ще менше буде і краще для людей це те, щоб сьогодні вони були здорові і живі. Це найголовніше, мабуть. Це те, для чого є влада – центральна влада, місцева, будь-яка. Ми повинні зберегти здоров’я громадян. І ті заходи, які запроваджені на сьогодні, вони об’єктивно є необхідними. Закон суворий, але він закон, його треба виконувати.

Ми живемо в унітарній країні. Ми не можемо зараз приймати рішення, завтра приймуть в будь-якій області, що вони не хочуть виконувати будь-який нормативний акт і скажуть, що прийняли інше рішення. У нас не федеративна республіка, у нас унітарна країна, і я впевнений, що якби ви хотіли прокомунікувати якесь питання, запропонувати, а в мене є інформація, що ви не виходили на зв'язок з Кабінетом міністрів, не вносили пропозицію. У нас весь час проводяться селекторні наради, на яких можна висловити позицію. І остання селекторна нарада з Єрмаком, яка у вас була. Він сказав: будь ласка, висловіть кожен свої пропозиції. Було багато мерів міст, і вони потім сказали, що це був перший раз за всіх президентів, коли їм не дали вказівку, а дозволили висловитись, коли їх почули. І це вже зовсім інші стандарти демократичної співпраці між органами місцевого самоврядування і центральною владою.