facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Андрій Клочко: «Якщо міста будуть відміняти карантинні заходи, завтра ми отримаємо таку ж епідемію, як в Італії»

05.05.2020

В Черкасах у кількох мед закладах не підтримали передчасне скасування карантину, яке ініціював мер міста, адже, на думку лікарів, послаблення може призвести до нового спалаху коронавірусу в Черкасах та області. Про це говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Андрієм Клочком – народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Людмилою Кравченко – директором Черкаського обласного лабораторного відділення, головним державним санітарним лікарем області.

Нині є позиція мера Черкас, вона зрозуміла, і він каже, що щодо бізнесу підхід неоднозначний, не зовсім справедливий.

Андрій Клочко: Я хочу нагадати, що три тижні тому саме цей мер був прихильником більш жорстких заходів щодо карантину. Тому ми повинні зробити з вами висновки. Коли мер був справжній – три тижні тому чи сьогодні? Ми повинні зрозуміти для себе: якщо ми беремо всю країну і турбуємося про кожного українця, тоді ми розуміємо, що ці карантинні заходи потрібні сьогодні державі загалом. І якщо одне місто може казати, що нам не потрібні ці заходи, завтра прийде ще одне, і післязавтра ми отримаємо таку ж пандемію, як в Італії. Я думаю, що тут ще є така складова, коли восени будуть вибори мерів. І треба сьогодні зробити гарний піар. Тому що, якщо дійсно займати державницьку позицію, то вона буде в підтримку цих заходів. Тим паче, що вчора був позачерговий уряд, на якому були озвучені такі заходи, які будуть полегшувати карантинні заходи. І тим паче там буде ще можливість точково приймати рішення з огляду на ситуацію. Уряд сьогодні розуміє цю ситуацію і йде до збереження кожного життя в Україні.

А чи всі медики в регіоні проти ініціативи мера Бондаренка?

Людмила Кравченко: Основне завдання наше на сьогодні – забезпечити санітарне та епідеміологічне благополуччя населення як міста, так і Черкаської області в цілому. Рішення, яке прийняв наш мер з приводу послаблення заходів, я вважаю, це ще зарано. Показників для послаблення на даний час немає. Медики міста нас підтримують, в більшості мене і всіх фахівців, які дійсно відповідають за епідблагополуччя населення. Якщо проаналізувати епідситуацію, за минулий тиждень у нас було зареєстровано з позитивним результатом 50 осіб. З них із міста Черкаси 27, що складає понад 60%. Тому говорити про те, що необхідно вже послаблювати заходи, я думаю, що це досить зарано.

А яка нині загалом ситуація? Чи є великий приріст інфікованих з огляду на те, коли був скасований карантин?

Людмила Кравченко:Вся справа в тому, що ми кожного дня реєструємо підозри і хворих з підозрою на COVID-19. До нас поступають кожного дня термінові повідомлення, відповідно до яких ми проводимо епідеміологічне розслідування, проводимо дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції. І сказати, що вони зменшилися, наприклад, протягом тижня, я не можу. Вони тримаються на одному рівні плюс-мінус декілька випадків.