facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Оксана Виговська: «Математична модель COVID-19 передбачала набагато вищу захворюваність в Україні»

05.05.2020

Завдяки жорсткому карантину Україні вдалося уникнути італійського сценарію поширенняCOVID-19. Наша країна обійшла пік зараження і перебуває нині на певному плато, яке може тривати довше, ніж за кордоном. Чи готові наші лікарні до довгої і виснажливої боротьби, про це говоритимемо з Оксаною Виговською – лікарем-інфекціоністом, яка перебуває на скайп-зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!».

Чи готові ми до довгої боротьби?

Тобто яка у нас зараз поточна ситуація? Мається на увазі, що вже близько сьомого дня Україна демонструє сталу динаміку приросту. І це є добре. Тобто не лише рівень захворюваності, а й доволі низькі цифри летальності. Це є свідченням того, що дійсно ми ввійшли в плато, і це плато буде тривале, а ми сподіваємося, тому що всі прогнози свідчать про те, що в стані плато ми залишимося. Наступний який буде етап? Це знижування захворюваності і відповідно летальності. Відповідно менше навантаження на лікувальні заклади як знаходження пацієнтів дорослого віку, так і дитячого. Тому якраз в Україні була можливість, не дивлячись на те, що дійсно в нас система охорони здоров’я, лікувальні заклади і медичні працівники перебувають в цікавому положенні, справитись, тобто утримати, надати якісну медичну допомогу і все-таки утримувати свої позиції.

І це завдяки саме обмеженням, які впроваджувала влада?

Тут не виключено, що не лише завдяки обмеженням. Тут є така велика вірогідність, що все-таки ми повинні розуміти, що вірус еволюціонує і пандемія еволюціонує, і не виключено, що все-таки на сьогодні ні науковці, ні лікарі, ні провідні фахівці ми не розуміємо рівень захворюваності в Україні, чому він такий, який він є. Тому що, наприклад, математична модель передбачала набагато вищу захворюваність. Тобто Україну все-таки це лихо оминуло. Так, воно нас зачепило, але не так, як інші країни. І це потрібно аналізувати і розуміти чому. Тобто не виключено, що має значення клімат, географічне положення. Має значення та мутація вірусу і ті мутації, в якому вигляді він дійшов до нашої країни.

Багато хто прогнозує, що восени знову буде спалах захворюваності. Другій хвилі бути, чи ці прогнози – це ворожіння на кавовій гущі?

Ще раз повторюся, що коронавірус себе поводить точно так само, як всі традиційні віруси з родини гострих респіраторних вірусних інфекцій. Вони живуть по певним епідеміологічним законам. І тому що характерно для цих захворювань – сезонність. Завжди і традиційно є підвищення рівня захворюваності у листопаді-грудні в нашому регіоні. Наскільки буде очікувана друга хвиля, не знаю. Тут залежить від того, якою буде захворюваність в оточуючих країнах, і все-таки наскільки він стане ослабленим. Є надія, що не дуже сильно зачепить.