facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Гончаренко: «Обов’язково буде дуже серйозний обвал рейтингу Зеленського»

06.05.2020

Більшість українців не довіряють парламенту, Кабінету міністрів та міністерству охорони здоров’я. Зате майже 60% опитаних довіряють президенту. Принаймні про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова наприкінці квітня. Рейтинг довіри українців обговорюватимемо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Роксоланою Підласою – народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Олексієм Гончаренком – народним депутатом, фракція «Європейська солідарність».

Як ви оцінюєте те, що довіра до парламенту та уряду падає, а до президента лишається на досить непоганому рівні?

Роксолана Підласа: Це досить гарні показники. Це абсолютно природна історія про те, що президент, будь-який очільник держави з часом втрачає довіру, тому що люди розчаровуються. Хто б не був. Ми дивилися статистику по всім українським президентам, і насправді президент Зеленський після року має довіру більше, ніж будь-хто на початку каденції. Тобто ніхто не мав 50% довіри на початку каденції. Тому я думаю, що це хороший показник. Що стосується інших інституцій, тут потрібно визнавати, що навіть ВР, хоча я є її частиною і мені прикро це визнавати, але депутати, в тому числі і опозиційні депутати докладають дуже багато зусиль із зашкварами, скандалами, щоб українці не довіряли ВР. До того ж мені здається, дуже сильно вплинув карантин, тому що Рада фактично не працює в пленарному режимі під час карантину, і мені здається, що громадян це також хвилює, чому в такий кризовий період Верховна Рада не збирається кожен день і не ухвалює такі потрібні для країни рішення. Я, до речі, говорила ще на початку карантину, що це велика помилка насправді припиняти пленарні засідання. Нам треба буде з 18 травня повертатися в турборежим, тому що величезна кількість законопроектів системних, економічних, фінансових зависли вже на кілька місяців.

Ми знову підходимо до історії, коли бояри погані, а цар хороший?

Олексій Гончаренко: Це перша стадія. Завжди так було, так є, і так буде. На першій стадії люди розділяють, думають, що це все якісь там погані хлопці не дають доброму президенту щось зробити. Але потім люди просто розуміють, і це розуміння прийде обов’язково, що цих бояр привів хто? Той самий цар. Той самий Зеленський. Це все його хлопці і його дівчата. І якщо до них немає довіри, то немає довіри і до нього. Тому обов’язково буде дуже серйозний обвал, тому що є ще другий чинник. Сьогодні якщо ви візьмете весь світ, то рейтинги першої особи зросли під час епідемії. Це є природно, бо люди в такий момент як би розуміють, для чого насправді потрібна влада, що потрібен хтось, хто буде приймати рішення, обмеження і т.д. І ви можете це побачити по всьому світу. Зросли рейтинги у Трампа, Макрона і всіх інших керівників. Це вже не рейтинги надії, як було спочатку із Зеленським, зараз це рейтинг страху. І рейтинг страху обов’язково перейде в рейтинг несприйняття. Ви це побачите. Я думаю, що перші вже опитування після завершення карантину, і коли багато людей зрозуміють, що повертатися їм немає куди на роботу, і коли всі ці недолугості і навіть злочини, які наробила влада під час карантину, стануть явними, то рейтинги дуже серйозно підуть донизу. Я не можу не прокоментувати колегу. Вона сказала: всі ці зашквари депутатів, в тому числі опозиційних. Вибачте, я від опозиційних депутатів ніяких закшкварів не знаю. Опозиційні депутати не продавали собаку за газ, не виявилися ґвалтівниками неповнолітньої в групі, не замовляли повій прямо із сесійної зали. Все це наробили «слуги народу». Все це ваша фракція, і люди врешті-решт все це перенесуть на її лідера, на Зеленського.

Якби сьогодні відбулися вибори президента, Володимир Зеленський знову отримав би більшість, як свідчать соціологічні опитування.

Роксолана Підласа:Ви знаєте, мене це абсолютно не дивує щодо першості президента, тому що мені здається, що українці дуже добре розуміють, що він є інакшим за інших кандидатів та інших президентів, які в нас були. Тому що в першу чергу ані він, ані його сім’я, ані його оточення не задіяні у якійсь системній корупції. Це, в принципі, новий підхід до роботи і до державного управління.

Олексій Гончаренко:Я відштовхнуся від партійних рейтингів. Політична сила, яка сьогодні бере більше, ніж взяла на липневих виборах, це «Європейська солідарність». І в принципі якщо ми подивимося на динаміку, останні півроку зростає рейтинг Петра Порошенка та його політичної сили. З 8% у липні ми сьогодні маємо 13-15%, що в будь-якому разі більше. За це я дякую нашим виборцям. Значить, ми робимо правильно, і треба продовжувати рухатися. Що стосується системної корупції, пані Роксолана сказала, що ані Зеленський, ані його оточення. Це точно брехня, тому що зараз йде справа навколо пана Єрмака і його родини. Це голова Офісу президента, брат якого продавав державні посади за десятки тисяч доларів. Всі відео в Інтернеті, запрошую всіх подивитися. А відомими їх зробив інший депутат від «Слуги народу»