facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Галина Янченко: «ВР проголосувала першу ініціативу зі страхування медиків ще на початку квітня»

08.05.2020

Рада застрахувала життя та здоров’я медиків, прирівнявши їх до військових. Позачергове засідання ініціювала опозиція, щоправда розгляд законопроектів про страхування лікарів ледь не перетворився на між фракційні розбірки. Рішення ВР, які стосуються і страхування медиків, і масових тестувань українців на коронавірус, будемо обговорювати з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Миколою Величковичем – народним депутатом, фракція «Європейська солідарність», та Галиною Янченко – народним депутатом, фракція «Слуга народу».

Рада ухвалила закон про страхування медиків, але не той, що пропонувала «ЄС». В чому різниця між цими законами?

Микола Величкович: Перше: що є спільне? Спільним є те, що страхування в разі смерті у 750 неоподаткованих мінімумів, це є порядку 1,5 млн. Але різниця базова в тому, що ми пропонували, щоб лікар отримав 200 в разі захворювання. Наші колеги з фракції монобільшості пропонували 300, але в разі отримання інвалідності. Але станом на сьогодні ми бачимо в цілому світі, що такої статистики немає, бо вірус не призводить до інвалідності, він може стимулювати ті хвороби, які вже є в людини, і вони можуть призвести до інвалідності. Тому в чому є наші базові подальші підходи – щоб автоматично отримати, і треба доводити, що ти справді отримав інвалідність тощо.

А чим закон від «слуг народу» кращий за той, який пропонували у «Європейській солідарності»?

Галина Янченко: Чесно кажучи, я би не хотіла, щоб ми тут мірялися довжиною ініціатив, але насправді перша ініціатива по страхуванню медиків виникла ще в березні. Це моя особиста ініціатива, я її піднімала на зустрічі з Кабміном. І на початку квітня ВР проголосувала першу ініціативу по страхуванню медиків. Це було страхування життя, яке парламент прийняв під час змін до бюджету. Там в текстовій частині чітко йшлося про те, що у випадку смерті медика його родина отримає грошову допомогу. При тому ми обговорювали тоді з урядом, що ця допомога має бути достатньо суттєвою і десь приблизно корелювати з тим, що отримують учасники бойових дій. Тим не менш вчорашній законопроект, який ми проголосували, також важливий і корисний. Що нового вніс він у порівнянні з тим, що вже прийняв парламент на початку квітня?

По-перше, якщо говорити про страхування життя, ми вже чітко, не чекаючи певних положень чи порядків, які розробив би уряд, вказали, яку суму отримають сім’ї медиків у разі страхування життя. Це дійсно йдеться про суму в 750 неоподаткованих мінімумів. Говорячи людською мовою, це 1,5 млн. грн. І так само запровадили ініціативу по страхуванню здоров’я. Тобто якщо медик отримає тимчасову або постійну непрацездатність, в такому випадку він отримає 300 неоподаткованих мінімумів, тобто 600 тис. грн. Чому саме така ініціатива, а не, наприклад, роздавати допомогу всім хворим, інфікованим тощо? Ми в тому числі ознайомилися із зауваженнями Головного науково-експертного управління ВР, яке вказало на певне порушення законодавства, яке допустили колеги з «ЄС» при розробці свого законопроекту. Конкретно ГНЕУ говорить, що немає ані такої практики, ані ніде не передбачено законодавством, щоб люди отримували певні страхові виплати за факт інфікування. Мається на увазі державне страхування здоров’я. Вони можуть отримувати певну компенсацію, лише якщо встановлена тимчасова непрацездатність.