facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Роман Лозинський: «Будемо слідкувати за тим, щоб МОЗ реалізував закон про обов’язкове тестування на COVID-19»

12.05.2020

Коронавірусний піар: народні обранці наперебій реєстрували законопроекти, спрямовані на боротьбу с COBID-19. Втім деякі з них маніпулятивні, стверджують у Комітеті виборців України. Організація проаналізувала депутатські ініціативи на реалістичність, а саме – чи перебачили парламентарі кошти на реалізацію цих законів. Обговорювати, для чого депутати це роблять, та наскільки це нормально з моральної точки зору, будуть Ірина Верещук – народний депутат, фракція «Слуга народу», гостя студії «Доброго ранку, Країно!», та Роман Лозинський – народний депутат, фракція «Голос».

Що стосується оцінки перевірених законів, наскільки все, що можна було, передбачено?

Роман Лозинський: Власне в нас впродовж останніх тижнів, коли ВР, незважаючи на карантин працювала, було одне чітке завдання – мінімізувати всі ризики, які приніс із собою коронавірус. І очевидно, що парламент прийняв ряд дуже важливих речей. Ми прийняли ряд законів для підтримки малого і середнього бізнесу і зменшення навантаження на нього. Ми прийняли рішення щодо гарантій медикам. І найважливіше – минулого тижня 336 голосами нарешті ми прийняли закон про обов’язкове масове тестування. Саме те, що потрібно для виходу із карантину, для послаблення карантину.

Чи задоволені ви реалізацією проголосованого?

Роман Лозинський: Власне щодо законів, які прийняті щодо малого, середнього бізнесу, вони почали працювати. Нам вже почали приходити відгуки і вдячність від в першу чергу підприємців, тому що для них зменшення орендної плати чи ліквідація ЄСВ це незначні кошти, але для їхньої частки прибутку це значні суми. Щодо минулого тижня – ми не дочекалися від уряду конкретних дій, на жаль, уряд не забезпечив масове тестування, тому Ольга Стефанишин з командою «Голосу» зареєструвала закон – 336 депутатів його підтримали. Цього тижня наше ключове завдання – слідкувати за руками Міністерства охорони здоров’я, щоб його реалізували. Бо всі українці повинні повертатися на роботу, повинні повертатися до життя, але повинні розуміти, чи вони здорові, чи вони хворі.

Є й реалістичні ініціативи, крім популістичних, але й вони не реалізуються. В чому проблема?

Ірина Верещук: Будемо розбиратися. Завтра у нас позачергове засідання ВР і в тому числі година запитань до уряду. Я думаю, ми зможемо поставити окремі питання власне нашому уряду на чолі з паном Денисом Шмигалем і сподіваюсь почути конструктивні відповіді. Однак, ви знаєте, я далека від думки про те, наприклад, що ми приймаємо законопроект щодо обов’язковості тестувань, перераховуємо ті категорії, які будуть обов’язково протестовані, але насправді мені здається дивною ситуація, коли ми змушені приймати закон, щоби змусити МОЗ робити обов’язкове тестування. Треба подивитися в світі, хто приймав закон, щоб змусити своє же МОЗ виконувати їхню пряму роботу. Правда, дивно?