facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Володимир Лапа: «На сьогодні фермери зазнають серйозних збитків»

12.05.2020

Попри те, що Кабінет міністрів дозволив продовольчим ринкам працювати, не всі вони змогли відновити роботу. Відтак українські фермери продовжують зазнавати чималих збитків. Про це глядачам «Доброго ранку, Країно!» розповість Володимир Лапа – експерт Українського клубу аграрного бізнесу:

«Зараз в принципі про допомогу держави питання не стоїть. Поки що, на жаль, стоїть питання про можливість компенсації збитків, пов’язаних з посухами, особливо у південних областях, як, зокрема, Одеська область сильно постраждала. Очевидно, що там не тільки зернові культури, а і, можливо, плодово-овочеві культури. Що стосується збитків фермерів, безумовно, вони є. Вони серйозні. В цей період, квітень-травень, реалізується приблизно 50 тисяч картоплі і овочів, і переважно це продукція ранньої пори. Її загалом доходи від реалізації щорічно перевищують 500 млн. грн. І зрозуміло, що якщо, наприклад, в березні вони були дуже обмежені в можливості реалізації, аналогічно в квітні, то говорити по якісь доходи надзвичайно складно.

Зараз логістичні ланцюжки порушені, і фактично відкриття ринків тільки зараз дає старт для того, щоб відновити можливості реалізації цієї продукції. До речі, станом на 7 травня вже працювало 562 ринки із майже 900, які офіційно зареєстровані в Україні. І я думаю, що у найближчі дні ця кількість перевищить 700, тобто все-таки основна частина ринків відновить свою роботу. Але для того, щоб фермери мали можливість реалізації в тому режимі, в якому вони працювали минулий-позаминулий рік, зрозуміло, ще пройде приблизно тиждень, поки відновляться всі логістичні ланцюжки».