facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Софія Федина: «Одне із найважливіших питань до уряду: куди поділися гроші, які мали йти на надбавки лікарям?»

14.05.2020

На позачерговому засідання народні депутати розглянуть рекордні 26 питань. Серед них скандально відомий банківський законопроект, який має розблокувати мільярдний транш МВФ. Також народні обранці спробують скасувати для українців штрафні санкції за прострочені кредити під час карантину, після чого викличуть на килим прем’єра, міністрів та очільника Нацбанку. Про сьогоднішню роботу народних обранців глядачам «Доброго ранку, Країно!» розкажуть Роксолана Підласа – народний депутат, фракція «Слуга народу», та Софія Федина – народний депутат, фракція «Європейська солідарність».

Сьогодні буде змога поставити питання до уряду. Чи підготували ви питання до Кабміну?

Софія Федина: Так, приготували. І хотіла би уточнити, що згідно з порядком денним, який нам було розіслано, ми саме розпочинаємо нашу роботу з години запитань до уряду. Запитань багато, ми попередньо їх надсилали. Так само маємо надію, що буде нагода усно задати запитання, бо в черговий раз це хочуть обмежити під фішкою, що у нас карантин і треба швидше це зробити. Але якщо ми говоримо про протидію коронавірусу, то напевно одне із найважливіших питань: куди поділися гроші, які мали йти на надбавки лікарям? І що ми маємо за ситуацію, коли лікарям надбавка 300% починає обговорюватися не від місячного окладу, а погодинно. Є випадки, коли намагаються тарифікувати похвилинно. Ще гірше – лікарів поділили на тих, що працюють з коронавірусними хворими і тих, що ненароком можуть зустрітися з коронавірусними хворими, а отже вони не мають достатніх засобів захисту. І питання, де та вся гуманітарка, яка має бути в лікарнях, а її немає? І дуже б хотілося почути не реферати на вільну тему, а конкретні відповіді.

А яке запитання буде від вас до пана Шмигаля та його команди?

Роксолана Підласа: Ми як фракція, яка виконує обов’язки коаліції, задаємо питання пану Шмигалю дуже часто. І в письмовій формі, і на засіданнях фракції. На жаль, чомусь ми отримуємо якісь відповіді, але ніяких результатів після цих розмов ми не бачимо. Наприклад, ми вже дуже довго ведемо розмову про те, що нам потрібно, і не тальки нам – країні потрібно, щоб прем’єр-міністр вніс до ВР кандидатури очільників міністерств. Зокрема, енергетики, освіти, культури. З березня країна живе без очільників цих міністерств. І я особисто хочу запитати сьогодні в нього вже публічно в залі на засіданні парламенту, чому досі не були знайдені ці кандидатури. Тим паче, якщо можна говорити, що зараз призупинений освітній процес і, можливо, міністр освіти в часи коронавірусу може почекати, хоча я з цим абсолютно не згодна. Але міністр енергетики, коли в нас тимчасовий виконуючий обов’язки розробляє якусь антикризову енергетичну програму, якісь економічні програми і програму дій уряду в економічному блоці, це не може бути людина, яка виконує обов’язки. Це має бути людина, яка буде нести відповідальність за свої дії.

А що буде з цим урядом, враховуючи, що десять комітетів завернули програму дій уряду?

Роксолана Підласа: Дійсно, станом на сьогодні десять комітетів, включно з профільним комітетом економічного розвитку, відправили на доопрацювання. Точніше, рекомендували ВР відправити програму уряду на доопрацювання. Зараз ми повинні розглянути цей проект дій уряду в залі. Я впевнена, що оскільки така одностайна позиція комітеті, то імовірніше за все в залі в програми дій уряду не буде підтримки. За регламентом в прем’єр-міністра є 15 днів на доопрацювання цієї програми і представлення нового документу.