facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Андрій Тетерук: «Треба тиснути на Росію, допоки тиск санкцій буде критично руйнівним для російської політки і економіки»

16.05.2020

Українська делегація у Трьохсторонній контактній групі оновилася. У переговорах в четвер, 14 травня, вперше взяли участи депутати ВР та українські урядовці. Через карантин розмовляли по відеозв’язку. Своїми враженнями від нового формату перемовин з глядачами «Доброго ранку, Країно!» поділиться Андрій Тетерук – народний депутат 8-го скликання:

«На мою думку, такий формат загрожує нашій державі. Я можу пояснити чому. Тому що ми побачили намагання створити так звану консультатвину раду, де фігурували на одній площині разом з державою Україна представники фейкових республік, яких намагається включити до перемовин Москва. Тим самим залишивши Україну наодинці врешті-решт з представниками Донецької, Луганської так званої республіки і виключивши Москву, Німеччину, Францію за межі цих перемовин. Це була очевидна позиція Москви, яка не дозволила бути реалізованою і громадськістю в Україні, яка надзвичайно потужно реагувала. І тепер ми бачимо такий оновлений формат. Чомусь тепер народні депутати так само будуть консультувати Єрмака і тих представників Трьохсторонньої контактної групи, яких призначив Зеленський.

Я взагалі не розумію, чому посадові особи України, починаючи від голови Офісу президента, віце-прем’єрів, заступників міністрів, народних депутатів, тобто офіційні посадові особи України тепер включені до Мінської контактної групи. Це надзвичайно небезпечний сценарій насамперед Москви. Не сценарій України, тому що сценарій України мав би бути в одному: побачивши, що, наприклад, за останні місяці, так само як і за останні роки, майже з першого дня Росія не дотримується першого пункту припинення вогню та відведення важкого озброєння, просто констатувати це перед представниками наших партнерів – Німеччиною, Францією, всім світовим співтовариством і вимагати посилення санкцій щодо Росії як такої, яка не виконую найпершого, найголовнішого пункту. Все, на цьому крапка. І тиснути на Росію, аж допоки тиск санкцій буде критично руйнівним для російської політки і економіки».