facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Іван Шинкаренко: «За рік не відбувся той обсяг зрушень, щоб можна було говорити про кінець війни на сході»

18.05.2020

Президент Зеленський говорив про бажання закінчити війну, проте на сході й досі стріляють. За час його президентства російські найманці майже п’ять тисяч разів порушували режим тиші, 91 наш захисник загинув, майже півтисячі отримали поранення. Про те, що вдалося в плані закінчення війни і повернення Криму за рік президентства, говоримо з гостем «Доброго ранку, Країно!» Іваном Шинкаренком – народним депутатом, фракція «Слуга народу».

Як би ви оцінили цей рік в плані руху до миру?

Чесно кажучи, глобально ситуація не змінилася. Можна виділити той факт, що президент України Зеленський зустрівся особисто з Путіним, вони познайомилися. Декілька було розведень, але, звичайно, це не той обсяг зрушень, який має відбутися для того, щоб говорити про те, що ми десь починаємо бачити мир або ж кінець цієї війни на сході. Тому,підсумовуючи, можна казати, що не все так швидко. Але якщо всі абсолютно не вірять в те, що реально повернути Крим в країну, Донбас ще є якісь шанси, то ситуація в світі – коронавірус, економічний спад… Мені здається, що останні події – відвідування Ангели Меркель російським перемовником. Якщо ми пам’ятаємо, коли відбулася нормандська зустріч, безліч умов, ніхто не хотів їхати. А зараз, мені здається, чомусь наввипередки їдуть до Німеччини, намагаються щось вирішувати. Ніхто нам не виставляв ніяких умов перед тим, як пан Козак поїхав до Меркель. Це говорить про те, що, можливо, вони відчувають необхідність якихось зрушень з боку України в питанні Донбасу. Я думаю, що це пов’язано з економічною ситуацією. В Росії ситуація непроста.

Тобто позиція колишнього президента Порошенка не говорити про Україну без України нині втрачена?

Мені здається, що в більшості випадків важелів впливу у нас не було. Тому що ситуацію контролює президент РФ, і все робить він. Але тут мені здається, що ситуація зовсім інша. Тому що вони вже не намагаються про щось домовитися без України. А питання вже йде про домовини з приводу економічної ситуації. Про зняття санкцій, аби Росія почала набирати хоч трошки кисню, аби вийти з тої ситуації, в якій вона опиниться, я думаю, за півроку.

А якщо знімають санкції, що є тоді має Кремль робити?

Оце вже питання. Вони зараз мають домовитися про взагалі факт виходу Росії з її економічної ситуації, і вони починають торгувати територією України без України. І тут вже питання української сторони не дати можливості використовувати нас як розмінну монету і стояти на своєму і брати максимум від цієї економічної ситуації, в якій не з нашої вини опинилася Росія. І стояти на останньому, аби не знімати ті санкції, аби вони прийняли якомога більше наших умов.