facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Кіра Рудик: «Цього тижня буде дуже важливо закрити питання з «антиколомойським» законом»

18.05.2020

Попри те, що карантин під куполом Верховної Ради оголосили ще з 17 березня, парламент продовжував роботу, щоправда, у режимі позачергових засідань. За два місяці депутати втомилися, відтак вирішили повернутися до звичного графіку із повним порядком денним. Про плани парламенту на цей тиждень глядачам «Доброго ранку, Країно!» розкажуть Кіра Рудик –народний депутат, голова фракції «Голос», та Павло Фролов – народний депутат, фракція «Слуга народу».

Що реально ухвалити Верховній Раді цього тижня?

Павло Фролов: Я думаю, ми почнемо пленарний тиждень, що ми розглянемо постанови про заборону спікеру підписувати так званий банківський закон. Я думаю, що це по-перше, тому що у нас в травні великі виплати по зовнішніх боргах і важливо, щоб співпраця з МВФ розпочалася якнайшвидше. Тому, я думаю, це буде перше питання. На вівторок стоїть питання громадянства – новий президентський закон, де мова про те, щоб представникам діаспори, тим людям, які мають громадянство крім українського, дозволити мати громадянство, але тут вже почалися інсинуації. Мова не йде про надання російського громадянства – це прямо заборонено в законі. І перелік країн, громадяни яких можуть також бути громадянами України при багатьох умовах, буде затверджувати Кабінет міністрів. На четвер стоїть попередньо закон про гральний бізнес, але там 3500 поправок. Якщо ми в нього увійдемо, то, звичайно, це буде тривалий час на його розгляд.

ВР буде працювати, так само відштовхуючись і від того, що робити з так званим «антиколомойським законом»?

Кіра Рудик: Так, звичайно, ми підтримуємо, що буде дуже важливо закрити питання з «антиколомойським» законом. Тому що нам потрібен транш від МВФ. Тому одним із перших питань у порядку денному буде саме проголосувати проти постанови про відміну цього закону. Там буде ще декілька цікавих законів, які, впевнена, сподобаються нашим громадянам. По-перше, ми пропонуємо закон для бізнесу про те, щоб замінити перевірки пожежні та санепідемстанцій на страхування. Це знизить рівень корупції і допоможе бізнесу працювати спокійніше. Також ми будемо говорити про деякі пільгові закони, які допоможуть людям, які не можуть зараз сплачувати кредити, про певні отстрочки або про те, яким чином реструктуризувати їхні борги.