facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Гончаренко: «Європейська солідарність» не буде підтримувати закон про подвійне громадянство»

19.05.2020

На цьому тижні парламент має розблокувати ухвалений законопроект щодо діяльності банків так званий «антиколомойський», та направити цей документ на підпис до президента. І як очікується, ВР може проголосувати за законопроект щодо подвійного громадянства та впровадження кримінальної відповідальності для військового керівництва. Про плани Ради і про те, що можуть ухвалити народні депутати, докладніше розкажуть гості студії «Доброго ранку, Країно!» Олена Шуляк – народний депутат, фракція «Слуга народу», та Олексій Гончаренко – народний депутат, фракція «Європейська солідарність».

Що відбуватиметься з «антиколомойським законом» – розблокують і відправлять на підпис до президента?

Олена Шуляк: Я думаю, що немає ніякого сумніву, що і розглянемо постанови, і відправимо на підпис до голови ВР, а потім до президента. Мені здається, що ми вже показали послідовність в цьому питанні і це такий, на мою думку, найскандальніший законопроект, тому що ні задля жодного законопроекту не був змінений регламент, ні один законопроект не розглядався за такою особливою процедурою. Тому що взагалі 16 тис. правок це досить величезна цифра, і якщо б ми йшли за тим регламентом, як зазвичай, то, я думаю, десь там до кінця осені ми могли б розблокувати роботу ВР. Зараз, в період корона кризи, ми точно не можемо собі це дозволити, тому він був ухвалений досить швидко. І я думаю, що якраз затримки за підписом у голови держави не буде.

Точно тут все буде ОК?

Олексій Гончаренко: Я думаю, що сьогодні точно не вистачить голосів противникам. Ми бачили, що не вистачає голосів. Як бачите, ці противники це ті ж самі люди – члени фракції «Слуга народу». Ми бачимо, як війна всередині «Слуги народу», між Зеленським і Коломойським, і цій війні у заручники взяли всю країну. Але нарешті я сподіваюся, що сьогодні ми поставимо крапку, закон піде на підпис президенту. Але буде наступна ще серія в цьому серіалі безкінечному – подання до Конституційного суду. Я не сумніваюся, що 45 підписів знайдуть колишні власники «Приватбанку», тому цей закон піде до КС. Ну, а далі тут я вже нічого прогнозувати не буду. І це вже буде фінальна серія цього серіалу.

А чи на часі закон про подвійне громадянство?

Олексій Гончаренко:Ми вважаємо, що не на часі, тому наша фракція не буде підтримувати цей закон. І ми вважаємо, що взагалі в тій ситуації, яка сьогодні є в державі, і в умовах агресії, яку переживає Україна… Насправді ж мова йде не тільки про Російську Федерацію, є інші, на жаль, наші сусіди, які дуже активно роздають паспорти в прикордонних регіонах. І я хочу всім нагадати, що Крим починався великою мірою з паспортизації. Перше, що там починала робити РФ, це роздачу своїх паспортів. Тому я думаю, ми маємо до таких речей підходити дуже обережно. І я не бачу підстав, і наша фракція не підтримує сьогодні розгляд закону, який фактично дозволяє подвійне громадянство.

А чи дійсно немає певної небезпеки у подвійному громадянстві?

Олена Шуляк:Бачите, ми живемо поряд з країною-агресором, тому ми дуже обережно ставимося взагалі до таких питань і подвійного громадянства також. Але потрібно тоді дуже уважно читати, дивитися цей законопроект, тому що там є певні запобіжники, які не дозволять реалізувати цю історію, яка була з Кримом з російськими паспортами, цю історію, яку бояться реалізувати на території ОРДЛО, щоб не видавала Росія свої паспорти. Буде певна процедура, яка буде ухвалюватися Кабінетом міністрів. Звичайно, для країни-агресора та її паспортів в нас точно немає ніякого місця, але дійсно законопроект дискусійний. Мені не хотілося б, щоб навколо нього були маніпуляції, але є парламент, буде обговорення. Це тільки перше читання, наскільки я розумію.