facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Андрій Золотарьов: «Розмова Порошенка з Байденом – це наочний приклад десуверенізації України»

20.05.2020

США та Євросоюз з початку 2015 року підтримували колишнього генпрокурора Віктора Шокіна, аж поки той не взявся розслідувати корупційні схеми української газовидобувної компанії «Буризма», де в раді директорів був Хантер Байден, син тодішнього віце-президента США Джо Байдена. За це Шокін і поплатився своєю посадою, принаймні про це розповів народний депутат Андрій Деркач на своїй прес-конференції. Напередодні він опублікував ексклюзивні аудіозаписи, де чутно голоси, схожі на голоси п’ятого президента Петра Порошенка та екс-віце-президента Сполучених Штатів Джо Байдена. Як вони оцінюють те, що було почуто на прес-конференції, глядачам «Доброго ранку, Країно!» докладніше розкажуть Микола Катеринчук – адвокат, кандидат юридичних наук, та Андрій Золотарьов – політолог, керівник центру «Третій сектор».

Микола Катеринчук: Перше враження, що у нас був дуже слабкий президент, який поводив себе не як верховний головнокомандуючий чи, як його називав Байден, батько нації, а як торговець насінням на базарі. Тобто він все продавав, купляв. Ми ж чули, що він з такою навіть іронією, яку Байден розумів, каже: та ми підвищили комунальні тарифи не на 75%, а на 100%. І те, як він казав: у мене є свій прокурор, він такий гарний, але я змушений його прибрати, тому що вам це потрібно, я це зроблю. І як він це робив. Це було складно, як в один день міняли. Як йому все одно було, це Луценко чи ні, головне отримати цей мільярд. Як він просив «смотрящєго» за майбутнім генпрокурором у Байдена. Моє враження, що в цей момент – історичний момент президентства Порошенка ним керував Байден. Всіма його рішеннями керувала Демократична партія в особі Байдена. Тому що навіть в цьому короткому фрагменті ми почули наступне, що президент США пообіцяв допомогу Україні, але Байден сказав, що ви її не отримаєте, поки не виконаєте умови. Тобто він висловив свої умови. Це були умови від США чи це були особисті умови? Це треба розібратися – перше.

Друге: для мене завжди Демократична партія була взірцем тих демократичних принципів і ідеалів, за які ми боролися на двох революціях. Але я втратив віру в можливість Демократичної партії далі в світі демонструвати демократичні підходи після того, як адміністрація Обами дозволила анексувати Крим. Мене цікавили плівки розмова адміністрації Обами з тодішнім в.о. президента Турчиновим, чому і як тоді були впливи, що наші ЗСУ не стали на захист свої територіальної цілісності? Тобто хто утримав цю ситуацію? Тому після вже того кроку, а ми розуміємо, що ніколи б Росія не пішла на ці кроки, якщо б вона не погодила це питання з адміністрацією Обами. І вони це зробили, я впевнений.

Я переконаний, що історія завжди штовхає прогрес, в тому числі і розуміння того, якою ми маємо бути країною. Ми маємо бути країною з сильним президентом, з сильними інституціями. Тому що я дивлюсь сьогодні, наскільки управління політиків, які не орієнтовані на інтереси громадян України, інших держав сьогодні впливають на наше життя. Я розумію, сьогодні якщо б була нормальна країна, то Генпрокуратура вже б порушила кримінальні справи мінімум по двох статтях 111 і 364 – зрада і зловживання владою і вже проводила б розслідування. І вже напевно були б результати.

Андрій Золотарьов: Это наглядный пример десуверинизации Украины. Это наглядный пример того, насколько в США мощный deepstate, глубинное государство. Байдены как раз и являются одними из представителей этого deepstate. Уже заканчивается президентская каденция Трампа, а клиентела Демократической партии в украинской политике благополучно не дала ходу этому расследованию. Ведь эти факты известны были давно. Вчерашняя информационная бомба сопоставима с пленками Мельниченко вот этим подозрением относительно того, как Байден управлял Украиной, она дала фактаж. Как бы там ни было, голос похож на Порошенко, но все мы прекрасно знаем, что это голос Порошенко.

И действительно воцарилась тишина вчера. Я часами сидел наблюдал. Ну понятно, в Вашингтоне была глубокая ночь, когда проходила пресс-конференция. Но дальше началось собственно отрицание очевидного: этого не может быть, потому что не может быть никогда, и вы все врете. На самом деле я бы сюда еще добавил состав статей 343 – вмешательство в деятельность правоохранительных органов и 344 – вмешательство в деятельность государственного деятеля. Очевидно, к этому моменту все-таки Ирина Венедиктова прекрасно понимает, что если она по этим обнародованным фактам не возбудит уголовное дело, не внесет в Единый реестр досудебных расследований, она совершит должностное преступление. Поэтому, я думаю, с утра в ЕРДР это будет внесено.