facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Валентин Наливайченко: «Ми почули чергові і переконливі докази політичної корупції колишнього президента та його найближчого оточення»

20.05.2020

Крім пристрастей навколо призначення генпрокурора, який влаштовував би колишнього віце-президента США Джо Байдена, на аудіо записах, які напередодні оприлюднив народний депутат Андрій Деркач, чутно і про український парламент. А саме про фактичний розпад коаліції. На записах голос, схожий на голос Петра Порошенка, просить американських демократів натиснути на фракцію «Самопомічь», аби та підтримала голосування, зокрема, за кадрові призначення в уряді. Обговорювати, які наслідки матиме оприлюднення цих розмов, «Доброго ранку, Країно!» буде з Валентином Наливайченком – народним депутатом, фракція «Батьківщина», та Русланом Бортником – політологом.

Ваша оцінка того, що ми почули на прескоференції?

Валентин Наливайченко: Ми побачили і почули чергові і переконливі докази політичної корупції колишнього президента, його найближчого оточення. Більше того, ця політична корупція втягувала і міжнародних партнерів України в ту саму корупційну карусель. Чому я наполягаю, що це є корупція? Тому що насправді юридичне і правове визначення корупції, а тим більше топ-корупціонерів це і хабарництво, і зловживання службовим становищем або владою. Перебуваючи на посаді президента, зловживаючи владою для того, щоб протягувати потрібні рішення, щоб дурити громадян і залишатися при владі, щоб не виконувати Конституцію, коли справді не було коаліції. І тепер політичні заяви, що те сфабриковано, що нас втягують в якісь інші вибори. Почекайте, це було в нас в країні, це було в українському парламенті попереднього скликання. Конституційний суд України вже ж визнав за нового президента, що не було коаліції. Тобто правове рішення найвищої конституційної інстанції є, що не було коаліції, а що сталося між 2016 і 2019 роками? А сталося збагачення при владі, політична корупція та нехтування Конституцією колишнім президентом і його найближчим оточенням.

Що нам з того, що ми всі це почули? Які будуть наслідки?

Руслан Бортник: Складно говорити про наслідки. Побачимо, як буде йти слідство. А питання верифікації будь-яких аудіозаписів це дуже складне питання. Хотілося б, звичайно, щоб ця ситуація була використана президентом України Зеленським для того, щоб зменшити все ж таки вплив зовнішніх гравців передусім на нашу економіку, на наш уряд, на нашу правоохоронну сферу. В якійсь мірі ситуація дає шанс владі відмовитися чи переглянути ці моделі зовнішнього тиску, зовнішнього впливу, які були відбудовані під час Петра Порошенка. Звичайно, на мою думку, в цій справі є підстави для порушення кримінальних проваджень широкого спектру питань, починаючи від державної зради і закінчуючи незаконним втручанням в діяльність державного чиновника. Але це все скаже слідство. Побачимо, чи воно буде взагалі.

То чи буде слідство?

Валентин Наливайченко: Слідство має бути. Має бути порушено кримінальне провадження. І ви праві в тому, що за декількома статтями КПК України. Я згадував вже про топ-корупцію, тобто зловживання становищем та владою найвищих посадовців, минулого президента і його оточення. Це раз. Друге – вони ж використовували міжнародних партнерів, в тому числі прикривалися МВФ для того, щоб розкрадати наше з вами майно. Красти гроші у наших громадян. Тарифи для громадян України хто підняв? Ці ж плівки раз і назавжди спростували ідею, що нібито постійно в усьому винен МВФ. Та у всьому винна корумпована влада, яка не здатна захищати громадян. Це видно на цих плівках. І в тому числі коли говорить колишній президент Порошенко, що він підняв на 100%, а очікував МВФ на 75% підняття тарифів для громадян України. Тобто громадяни України вже сплатили за політичну корупцію. І це має розслідувати і НАБУ, і Генпрокуратура. Сьогодні, до речі, прес-конференція президента Зеленського – рік його перебування. Я думаю, що на конференції обов’язково буде це питання. Я думаю, що позиція президента Зеленського обов’язково вплине і на генпрокурора, і на керівників інших антикорупційних органів, оскільки вони призначені вже новим президентом. Треба проявити політичну волю. Але це наше внутрішнє питання України, і не треба давати можливості топ-корупціонерам зараз заховатися.