facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Микола Княжицький: «Зеленський не був, не є і не стане президентом»

21.05.2020

Друга прес-конференція Володимира Зеленського була майже вп’ятеро коротшою, ніж минулого року. Питання про коронавірус біло першим, ще журналістів цікавили стосунки з олігархами, перспективи діалогу з Путіним, справа Шеремета та імовірність другого терміну. Своїми враженнями щодо заходу, який відбувся у Маріїнському парку, глядачами «Доброго ранку, Країно!» поділиться Микола Княжицький – народний депутат, фракція «Європейська солідарність».

Що для себе ви виокремили в цій трьох годинній розмові з журналістами?

Микола Княжицький: Я б виокремив страх президента Зеленського перед журналістами, перед суспільством. Тому що така його агресія, коли він бандитами називає людей неосуджених, намагається зняти з себе відповідальність, говорить про те, що ця людина дуже перелякана і дуже боїться того місця, на якому опинилася. Бо вражень для того, щоб зрозуміти, що відбувається в країні, мені ці враження не з його слів потрібні, а їх дістаю з того, що я бачу навколо.

Але багато хто стверджує, що на цій прес-конференції Володимир Зеленський навпаки показав, що став більше президентом, аніж був на початку своєї каденції.

В мене відчуття протилежні, що він ні тоді не був, не є і не стане президентом.

Що ви скажете з приводу позиції президента щодо перемовин з Путіним і врегулювання ситуації на сході?

Поки що ми не бачимо, щоб такі якісь перемовини принесли нам успіх. Тому що для того, щоб ці перемовини відбулися, по-перше, потрібно бажання самого Путіна. А я не переконаний, що в Путіна є таке велике бажання. Тому що Путін бачить Україну частиною РФ і про що йому говорити із Зеленським? По-друге, я завжди згадую Черчилля, який ніколи в житті не розмовляв з Гітлером. А Чемберлен розмовляв постійно і про щось домовлявся. І коли я сьогодні читаю досить сумні репортажі з фронту про посилення обстрілів, я розумію, що це якраз бажання домовлятися веде до ескалації на сході, тому що для росіян результатом будь-якої домовленості має бути капітуляція. А якщо людина каже, що вона готова, робить якісь кроки назустріч, але не капітулює, це стимулює тільки більше загострення на фронті та на сході.

Володимир Зеленський заявив, що всім відрізняється від Порошенка – і фізіологічно, і як президент. Як ви оцінюєте посил глави держави?

Що до фізіологічних відмінностей – мабуть, всі люди фізіологічно різні, але всі більш-менш належать до одного виду, правда не всі гомо сапієнс. Якщо говорити серйозно, то очевидно, що Порошенко все ж таки був людиною досвідченою, тому що він має відповідну освіту при Інституті Міжнародних відносин при Київському державному університеті, мав підготовку, знає іноземні мови. Працював міністром закордонних справ, головою РНБО, має досвід, побудував досить великий бізнес до того, як став президентом. Зеленський був актором і за кошти олігархів веселив їх на їхніх телеканалах або корпоративах.