facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Роксолана Підласа: «В нас накопичилася величезна кількість законопроектів, які мають бути терміново ухвалені для країни, для її економіки»

21.05.2020

У Верховну Раду повернувся коронавірус, депутатські крісла, відтак, спорожніли. На самоізоляцію пішла ціла фракція, отже парламент знову відправили на карантин. Що встигли ухвалити за час, коли Рада працювала у звичайному режимі? Про це говоритимемо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Роксоланою Підласоюнародним депутатом, фракція «Слуга народу», та Олексієм Кошелем – головою Комітету виборців України.

Як би ви оцінили роботу Ради за той невеликий проміжок часу, коли вдавалося збиратися у сесійній залі в звичайному режимі?

Ми збиралися буквально три дні в звичайному режимі. Ми також ухвалили рішення про те, що в умовах карантину ВР у пленарні дні працює до третьої години. Я вам, до речі, одразу скажу, що я це рішення не підтримую, хоча по факту кількість робочих годин скоротилася лише на дві години, але я вважаю, що в нас за цей час з карантину та роботу над законом про сільськогосподарські землі в нас накопичилася така величезна кількість законопроектів, які повинні бути зараз ухвалені терміново для країни, для економіки тощо, то нам би потрібно було повернутися на якійсь час у турборежим і працювати два-три тижні в пленарному режимі. І зараз цей випадок з коронавірусом ще погіршує ситуацію, тому моя особиста думка, це точно не позиція фракції, хоча я буду пропонувати на засіданні фракції, щоб ми продовжили сесію після 17 липня, щоб надолужити цей втрачений час.

КВУ підрахував,що депутати під час карантину зареєстрували 55 проектів про коронавірус і карантин, більшість нереалістичних і фінансово необґрунтованих. Можете навести приклади?

Олексій Кошель:Це проблема не лише парламенту цього скликання, але й попередніх скликань. Але проблема так званого фінансового популізму зростає. Ми постійно проводимо моніторинг роботи ВР і, зокрема, надсилаємо запити до Міністерства фінансів, яке розглядає окремі законопроекти, грубо кажучи, на предмет реалістичності. І ми бачимо, що загалом за перше півріччя в парламенті цього скликання Мінфін понад 50% законопроектів вважає нереалістичними, тобто необґрунтованими. Іншими словами, на депутатські бажання, фантазії просто не вистачає коштів державного бюджету. В парламенті попереднього скликання ми цю проблему також відзначали, але вона була дещо меншою, приблизно на третину менше. Тобто зараз це достатньо серйозна проблема.

Що до так званих коронавірусних законопроектів, я вважаю проблему надзвичайно серйозною, тому що багато депутатів просто вирішили, грубо кажучи, пропаритися на проблемі. І ми бачимо понад 50 зареєстрованих законопроектів, у назві яких є слова «коронавірус», «COVID-19», словосполучення «боротьба з пандемією» тощо. Це зручні законопроекти. Ними зручно звітуватися перед виборцями і говорити, що, я, мовляв, один з тих, хто серйозно боровся на законодавчому фронті. Але чому це проблема? В умовах пандемії, я переконаний, ключові законопроекти мав би розробляти Кабмін. Тому що в нього є значно кращі фахівці. Це Служба з надзвичайних ситуацій, це МВС, це МОЗ. Саме ці фахівці мали б розробляти законодавчі зміни і щодо пільг, і щодо податків, і щодо методів боротьби з проблемою тощо. Я не вірю в депутатський геній, що один депутат може розробляти успішні механізми щодо подолання проблеми пандемії.