facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Марина Бардіна: «Оточуючи себе людьми, яким він довіряє, Зеленський може розраховувати на кращий результат»

25.05.2020

Ідучи в президенти Володимир Зеленський засуджував кадрову політику Петра Порошенка і обіцяв не призначати на посади своїх друзів. Але про свою обіцянку він, здається, забув. У Комітеті виборців України підрахували, що Зеленський привів до влади понад 30 людей з найближчого оточення. За такі кадри Володимир Олександрович отримав добрячу порцію критики, але очільник держави звинувачення у кумівстві заперечує. Про підбір кадрів говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Василем Горбалем – народним депутатом попередніх скликань та Мариною Бардіною – народним депутатом, фракція «Слуга народу».

Як ви ставитеся до твердження глави держави, що він не долучає до влади «кумів та армійських друзів»? Але ж всі свої.

Марина Бардіна: У мене дві позиції, які суперечать частково одна одній. З одного боку, я дійсно розумію президента і його політику оточувати себе людьми, яким він довіряє. Тому що, по-перше, пан Зеленський дійсно нова людина в політичному середовищі. По-друге, він отримав шалену підтримку українців під час виборів. І за все те, що відбувається в країні, я переконана, він відчуває на собі величезну відповідальність. І оточуючи себе людьми, яким він довіряє, він може розраховувати на певну, більш, можливо, вимогливу поведінку, на кращий результат. Тому мені здається, що це така природна поведінка для людини, яка розуміє цю відповідальність і хоче певних змін в країні. Але з іншого боку, я лишаюся прихильницею інституалізації всіх державних органів. Я думаю, що винятково інститути, які не прив’язуються до жодних прізвищ, здатні ефективно працювати. І більше того, я вам скажу, що мені здається, що у Зеленського ця історія ще попереду.

Зараз він вже дійсно адаптувався. Я можу сказати, що йому вдається ставати політиком, він впроваджує більш виважену політичну діяльність. Я це помічаю за президентом. І думаю, що через певний час ми дійдемо імовірно до змін в кадровій політиці також. Я хочу сказати, що частина людей, яка демонструє результат, лишається в команді президента. Ті, хто не показують результат, якого вимагав президент, йдуть. Тому ми бачимо, що кадрова політик в країні досить активно змінюється. Ми маємо зміни як в Кабміні, так і в Генпрокуратурі. Я не коментуватиму попередників у цих відомствах, але разом з тим хочу сказати, що дійсно це приклад намагання президента призначити кадри ефективні, які показуватимуть результат.

Василь Горбаль: Напевно, всі роки незалежності в нас проходили певні експерименти у кадровій політиці. Давайте згадаємо приїзд донецьких до Києва, коли жартували, що щоб зайняти посади, потрібно, щоб ти був чи з Донецька, чи з Макіївки. Чи львівських. Тобто керівники чомусь намагалися підтягувати своїх, тих, хто ближче, кого знали чи через когось знали. Тобто момент довіри. Це говорить, я тут погоджуюся, що дійсно інституційно ще виконавча влада досить слабка. Це, звичайно, підсилювала потім політична складова, коли вже політичні партії були певним місцем для кадрового відбору. Хоча фактично так не було. Згадаємо молодіжні організації різних партій, які не стали місцем, де народжувалися нові політики. Це було щось окреме. Звичайно, на прес-конференції, особливо для тих, хто з тих чи інших причин розчарувався у своєму виборі під час президентської кампанії, порівнювали з Порошенком. Тому на протистоянні будь-які питання порівнювали, а от як це було у Порошенка. Тому велика частина відповідей президента через, напевно, призму такої оцінки і мала би оцінюватися.