facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Віктор Ляшко: «Ніякого залякування карантинними обмеженнями не було»

25.05.2020

Сьогодні стартує другий етап пом’якшення карантину – має ходити транспорт, працювати готелі тощо. Масковий режим, соціальна дистанція, дезінфікування транспорту та приміщень, використання антисептиків ці правила залишаються незмінними. Про адаптивний карантин глядачам «Доброго ранку, Країно!» розповість Віктор Ляшко –заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар країни.


Поділіться останніми новинами, на якому тлі ми йдемо на пом’якшення карантину.


Ми йдемо на пом’якшення в балансі між епідеміологічною і економічною ситуацією. Тому було рішення вчора на засіданні Кабміну дати можливість запустись другому етапу пом’якшення карантинних заходів. Що це передбачає? Це передбачає, якщо в тій чи іншій області досягнуто три індикатора, які прописані постановою уряду, то це дозволяє запустити нові сфери економіки, які прописані в постанові Кабміну. Серед цих індикаторів інцидентність – це кількість випадків за останні сім днів на 100 тис. населення, заповненість ліжок в лікарнях, які відведені для хворих на COVID-19, і рівні тестування на COVID-19 в тому ж самому регіоні.


А чи не зарано пом’якшують карантин? Пам’ятаємо, вашу заяву, з якої слідує, що людей певними обмеженнями ви лякали.


Такої заяви не було, одразу скажу. Ми говорили про те, що ми вживали ряд комплексних заходів і деякі із заходів, крім епідеміологічного характеру, мали психологічний характер. Ніякого залякування не було, говорю відверто і відкрито. Тому питання щодо зарано чи не зарано – так, ми зараз перебуваємо на певному плато, кількість випадків в нас реєструється щодня в певному діапазоні цифр. Ми не бачимо стрімкого зростання або пікового навантаження на систему охорони здоров’я. Це нам дозволяє потихеньку відпускати певні карантинні обмеження. Для того, щоб відслідковувати, які із запроваджених карантинних заходів, обмежень будуть впливати за ріст захворюваності, для того щоб повертатися до попередніх обмежень.


Коли ми зможемо почувати себе як зазвичай з транспортом?


Тоді, коли будуть стабільні показники епідеміологічної ситуації. Ми навіть говоримо, що метро буде з понеділка, 25-го травня, в тому випадку, якщо Дніпро, Харків та Київ матимуть кількість випадків за останні сім днів на 100 тис. населення не більше 12. В принципі, в іншому разі постанова уряду не дозволяє відкрити метрополітен.


Є позиція Кабміну, а я позиція місцевої влади. Як тут знайти баланс?


Законодавча база чітко прописує, що всі протиепідемічні обмеження щодо карантини встановлюються постановою Кабінету міністрів. Органи місцевого самоврядування згідно із законом зобов’язані їх виконувати.