facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Ростислав Кравець: «Щодо загибелі Давиденка я розглядаю дві версії – вбивство або доведення до самогубства»

26.05.2020

Народний депутат, член депутатської групи «Довіра» Валерій Давиденко загинув у своєму офісі в центрі Києва 23 травня, близько 18-ї години. Тіло 47-річного політика та бізнесмена з вогнепальним пораненням у голову знайшла прибиральниця. Перевіряються кілька версій подій, та поки що поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «умисне убивство». На зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Ростислав Кравець – юрист.


До яких висновків ви дійшли, аналізуючи те, що вам відомо, щодо версій того, що відбулося?


Насправді, з огляду на пояснення в ЗМІ, повідомлення ЗМІ, ми прекрасно знаємо, як Антон Геращенко і радники і заступники міністра МВС люблять говорити, що і рука Москви, і дуже поспішати з будь-якими висновками, тому я б все ж таки радив почекати висновків експертизи. Чи дійсно це могло бути самогубство? Звичайно, я розглядаю дві версії: я розглядаю, що це було вбивство, або це було доведення до самогубства. Тому що я особисто знав безпосередньо Валерія. Він був дуже такою життєрадісною людиною, і що сприяло доведенню його до самогубства, мені важко навіть уявити. Чи це якісь життєві негаразди, хоча він досить відкрита людина був. Знову ж таки треба чекати висновки експертів. Тому що, наприклад, з тих фото, які були зроблені, дуже важко сказати, навіщо було їхати на стільці до вбиральні й там стрілятись. Якась така дивна ситуація.


В поліції кажуть, що в нього були якісь серйозні перемовини, і, можливо, погрожували його родині. Можливо, це й стало причиною?


Я прекрасно розумію, є ця ситуація з Аграрним фондом, але, знаючи пана Давиденка, я не думаю, що так просто було його довести до самогубства, примусити його себе вбити. Тим більше, ми всі розуміємо, що це не вирішує питання. Це не вирішує жодних проблем, тим більше коли в тебе є сім’я. Чим залякувати можливо на сьогоднішній день? Ми бачимо, в нас правоохоронні органи жодних справ не можуть розслідувати. І ми бачимо, до чого призводять гучні заяви, гучні справи в будь-яких органах, починаючи з резонансних вбивств і закінчуючи безпосередньо якимись гучними антикорупційними справами. Тому на сьогоднішній день, хоча він і був певним чином задіяний і цій ситуації з Аграрним фондом, але ж ця ситуація триває вже 6-7 років. Тому говорити, що саме через цю ситуацію його могли примусити, для мене це не глобальна версія, тому я більше і схиляюся, що це могло бути все ж таки вбивство, як і виглядає це на фото, які були опубліковані у ЗМІ. Що стосується його бізнес-діяльності, я знаю, що в нього є аграрні підприємства, які працюють і працювали і давали прибуток. В принципі, він дуже хазяйська людина, він піклувався про своїх працівників, і там також я не бачу, щоб були якісь проблеми. А проблеми, які виникають у політичному житті, я не думаю, що таку людину могли примусити до самогубства.