facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олександр Сергієнко: «В нас став складнішим облік послуг ЖКГ, і депутати знайшли для вирішення цієї проблеми варварський спосіб»

02.06.2020

 

З’явилася інформація, що представники обслуговуючої компанії відтепер матимуть право потрапити до житла без згоди власника, аби відключити споживача від послуги. Відповідні зміни до законодавства про ЖКГ ухвалили народні депутати. Юристи ж кажуть, що це є порушення приватної власності. До ефіру «Доброго ранку, Країно!» долучився Олександр Сергієнко – директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста», аби прокоментувати, чим загрожують споживачам подібні зміни:

«Проблема неплатежів звісно є. Проблема боржників є. І людей лякають тим, що будуть відключати послугу. Але ж життя набагато більш складне, і не можна так: прийде сантехник, прийде начальник ЖЕК, зламають двері і скажуть, що ви заборгували. А якась бабуся чи навіть молодий чоловік скажуть, що ні сном ні духом. В мене все оплачено, ось платіжки. А до нього вломляться в квартиру і поставлять яку-небудь пломбу чи взагалі виріжуть кран, заварять трубу і скажуть: все, поки ви не заплатите, нічого не буде. У нас і так маса звернень людей до різних комунальних служб – водопостачання, тепла, куди люди приходять і не розуміють: чому в мене борг, коли я все це плачу? Тобто насправді комунальники не справляються з великою кількістю споживачів, з тим, що у нас зараз масово поставили лічильники і набагато більш складним став облік послуг. І тут депутати вирішили в такий собі термоядерний спосіб розв’язати цю проблему. Ніхто не буде розбиратися, чи є заборгованість, чи немає, якщо вона є, чому вона виникла. І виламають двері і обріжуть яку-небудь трубу.

Розумієте, це просто жахлива ситуація. Нормальна реакція людини, до якої в квартиру хтось вламується – вона буде боронитися всіма способами. А якщо там діти? Це взагалі жах. Я не кажу про 30 статтю Конституції, яка забороняє без рішення суду входити до чужого житла, я кажу взагалі про ментальність людини. Недарма існує вислів: мій дім – моя фортеця. Тобто це та територія, яка природно належить людині, і яку вона звісно буде боронити всіма способами. Просто депутати закладають величезний конфлікт, який може розповсюдитися на тисячі, сотні тисяч людей. Замість того щоб знаходити якісь цивілізовані способи вирішення такої проблеми, беруть найбільш варварські способи».