facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олег Синютка: «Урядовці вирішити конкурувати у піар-менеджменті з «95-м Кварталом»

03.06.2020

 

Уряд підготував програму, яка має реанімувати українську економіку після двомісячного карантину. Цим документом хочуть зберегти наявні робочі місця і навіть створити нові. Один з трьох розмірів програми назвали здоровим економічним націоналізмом. Головна мета – частково обмежити імпорт і підтримати вітчизняного виробника. Те, як на українцях відіб’ється економічна криза, і дії уряду обговорюватимуть гість студії «Доброго ранку, Країно!» Андрій Клочко – народний депутат, фракція «Слуга народу», та Олег Синютка – народний депутат, фракція «Європейська солідарність».

Чи розділяєте ви оптимізм Дениса Шмигаля, що в другій половині цього року ми будемо поступово виходити з економічного падіння?

Олег Синютка: Про економічну кризу напевно тільки ще лінивий не розмовляв. І найгірше, що так виглядає, що багато українців вже відчули на своїй кишені, на своєму робочому місці перші паростки цієї економічної кризи. Хоча вона розпочалася не з коронавірусом, вона розпочалася ще задовго до коронавірусу. Але давайте чесно скажемо, що в уряду вже є перші успіхи. Ви ж пам’ятаєте, що прем’єр-міністр задекларував, що в травні буде створено 500 тис. робочих місць. І я розумію, що вчора на засіданні уряду вже було створено перше робоче місце міністра екології, і ще залишилося за наступні три дні створити 499 999 робочих місць. І я щиро бажаю уряду, прем’єру успіху в цьому.

Ця стратегія українського економічного націоналізму забезпечить українців робочими місцями?

Андрій Клочко: Заява прем’єр-міністра Дениса Шмигаля була така, що буде створено 500 тис. робочих місць. Ми це все добре пам’ятаємо і зараз випрацьовуємо саме програму, яким чином вони будуть створені, в яких секторах економіки та коли. Тому я вважаю, що це заява вірна, але вона має просто відтермінування в часі. Воно опрацьовано. Є розуміння, в яких галузях. Просто коронавірус, дана ситуація трішки вивела всіх з планування тієї програми, яка була озвучена. Тому я впевнений, що це відбудеться. Можливо, буде відтермінування.

Чи дійсно економічний націоналізм дасть той результат, на який розраховує Денис Шмигаль?

Олег Синютка: У мене тут ще з’явилася хороша ідея – щоб уряд був не голослівним, я думаю треба прийняти рішення про продовження травня на якійсь період і терміново проводити нові засідання, щоб на кожному засідання уряду приймати рішення і створювати хоча б по одному, але обов’язково нові робочі місця. Якщо говорити про заяви прем’єра, знаєте, мені видається, що урядовці пішли поганою дорогою. Вони вирішили у піар-менеджменті конкурувати з Офісом президента чи з «95-м Кварталом». Я думаю, що їм нічого в цьому не вдасться, тому що вони мають справу з гуру, з фахівцями, але такі спроби я, звичайно, вітаю, тому що це право займатися профанацією і піар-менеджментом має, звичайно, кожна людина. Але якщо подивитися реалії, то ми ж бачимо, що за перший квартал Держстат вже дав цифру падіння 1,5% ВВП. Причому якщо подивитися аналіз інвестиційних компаній, то вони говорять, що в березні це було 4,5%, а в квітні 12%. При такому катастрофічному падінні, мені здається, займатися треба вже не прожектами і не такими галасливими фразами, а треба справді приходити до стратегій. Я не можу оцінити кінцево те, що вчора було прийнято на уряді з доопрацюванням, тому що немає офіційно опублікованого документу. Мені б справді хотілося, щоб це був якісний документ, а не набір піар-фраз. Ми вже мали приклад, коли уряд боровся з коронавірусом п’ятьма колонками, а потім міністр охорони здоров’я вийшов і сказав: ні, ми будемо жити по-новому, і буде адаптивний вихід з коронавірусу. Мені б дуже хотілося, щоб це був справді якісний документ, а не набір звичайних фраз, за якими нічого не стоїть. Бо якщо ми далі будемо приймати такі законопроекти, які цього тижня підписав президент, я маю на увазі закон 1210, який спричиняє тиск на малий і середній бізнес, то тоді справа закінчиться дуже і дуже погано. Ви ж бачите, що вже навіть люди, яких «слуги народу» приймають в свою команду, зокрема пан Саакашвілі, вже критикують цей законопроект, не кажучи вже про опозицію.

Андрій Клочко: Я вважаю, що за довгі роки України Денис Анатолійович Шмигаль – добре освічена людина, яка розуміється на справах, які робить. Я думаю, тут в нас буде загальна думка. Те, що ви казали про законопроект 1210, не зовсім так, але я не буду затримуватися на цій темі, але вважаю, що нагнітання сьогодні країні точно не потрібне. Я впевнений, що нам потрібно все-таки об’єднуватися, незважаючи на політичні гасла. Давайте разом працювати, разом йти вперед і робити нашу країну кращою. Я впевнений, що більш демократичного і більш зрозумілого пересічного громадянину уряду, ніж наш, треба ще пошукати.