facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олександра Устінова: «В Країну повертаються 90-і, коли проблеми вирішують вогнепальною зброєю»

03.06.2020

 

Правоохоронці затримали тридцятьох осіб, причетних до стрілянини у Броварах, двадцяти трьом із них оголосили про підозру, і суд обрав запобіжний захід для тринадцяти людей. Їх відправили під варту на 60 діб без права внесення застави. Перестрілка у Броварах – лише один із кричущих епізодів, які сталися останнім часом в Україні, отже будемо обговорювати, що відбувається, із гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Олександром Бакумовим – народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Олександрою Устіновою – народним депутатом, фракція «Голос».

Що ми побачили в перестрілці в Броварах? Де була поліція?

Олександр Бакумов: Я вважаю, що є питання щодо попередження тієї ситуації, яка мала місце, але все ж таки постфактум, як на мою думку, поліція спрацювала і заарештували осіб, які брали участь відповідно у цій ганебній ситуації. Ми бачимо ту суспільно-політичну обстановку і кажемо про те, що це не повинно було статися. Але все ж таки вважаю, що поліція спрацювала, і особи, які брали участь в цих заходах, вони були все ж таки виявлені, доставлені до підрозділів поліції, встановлені їхні особи і їх було передано відповідним органам, які здійснюють досудове розслідування.

Олександра Устінова: В нормальній цивілізованій країні такого не повинно було б статися. І те, що ми кілька діб підряд спостерігали не лише те, що сталося в Броварах, а за кілька днів до цього сталася трагедія в Кагарлику, це все, на жаль, відголоски проблем із системою, яка зараз існує в поліції. Наскільки мені відомо, і сьогодні у нас буде засідання комітету, я думаю, вдасться дізнатися більше інформації, але тими, хто стріляв, також в свою чергу керували представники правоохоронних органів. Тобто ми бачимо, що країна зараз перетворюється на 90-ті, коли проблеми вирішують не цивілізовано через суди, через органи виконавчої влади, а використовуючи абсолютно вогнепальну зброю де і як попаде. І іноді, як ми бачимо, на жаль, заручниками цієї ситуації стають звичайні громадяни.

Ви кажете про певне кураторство над цими людьми правоохоронних органів?

Олександра Устінова: Давайте скажемо відверто, що ми поки що не бачили всіх матеріалів, але з тієї інформації, яка існує у засобах масової інформації, саме так. Кураторами тих розборок, які ми побачили, коли фактично житловому кварталі відбулася міні-війна і сутичка двох ОЗГ, були в тому числі представники правоохоронних органів. Ви знаєте, я хочу звернути увагу на іншу річ. Ви назвали кількість затриманих, людей, яким висунули підозру, їхні статті, але проблема в тому, що в нас країна перетворюється на фарс. Тому що ми, з одного боку, бачимо гучні затримання, гучні обіцянки, потім через рік всі забувають про справу. Всі ті люди, яких заарештували, які навіть у найгіршому випадку в СІЗО відсиділи два місяці, виходять на волю. Я наведу вам приклад. В нас вчора була річниця, як застрелили маленького хлопчика Кирила Тлявова, так от троє з чотирьох людей, яких тоді затримали, і тоді офіційно вже новий президент Зеленський обіцяв, що ця справа буде доведена до кінця, вони вийшли на волю. Так, в них є підозри, але немає ніяких експертиз, ніхто так і не довів, хто конкретно з них стріляв. Справу абсолютно сиру, без жодних доказів передали до суду. Мені важко собі уявити, як суд має винести вирок.

У нас дійсно біда з тим, що заявляється, і тим, що ми бачимо насправді?

Олександр Бакумов: Це все системне явище. Ми повинні розуміти, що для того, щоб особи були притягнуті до відповідальності, в нас повинна працювати не тільки поліція, в нас повинна належним чином працювати прокуратура, здійснюватися якісне досудове розслідування, працювати незалежні суди. І для того, щоб так категорично відповідати, чому особи не притягнуті до відповідальності, я впевнений, кожен з нас має розуміти, а що знаходиться в матеріалах цього досудового провадження, чому ці особи, які потенційно підозрювалися, ще не засуджені. Я думаю, що та є питання. Є питання стосовно експертиз, а тому поки професійний юрист, адвокат чи будь-яка інша сторона не побачить кожен з матеріалів, вдаватися до категоричних висловлювань, чому саме ці особи не перебувають у в’язниці, мені здається, це не зовсім тактовно.