facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Віктор Колбун: «Гарантувати, що МВФ ніколи не вимагатиме підвищити пенсійний вік, ніхто не може»

05.06.2020

 

Нова програма співробітництва з МВФ дасть Україні отримати кредити від інших міжнародних інституцій, про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Та чи потрібно буде задля такої підтримки піднімати пенсійний вік для українців, розповість гість студії «Доброго ранку, Країно!» Віктор Колбун – експерт із пенсійних питань:

«Давайте говорити про відправну точку. В рамках домовленостей з МВФ щодо програми фінансування дійсно немає ніяких позицій, які стосуються підвищення пенсійного віку. Підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років – це рішення було прийняте ще 2012 року. Йде кожен рік підвищення пенсійного віку, і в 2021 році просто цей процес завершується. Тобто зрівняється пенсійний вік для жінок і чоловіків. Але це рішення було прийняте вже давно. І воно просто виконується, оскільки передбачалося поетапне зростання цього показника. Тобто якщо говорити про умови кредитування МВФ України, то тут прем’єр-міністр каже абсолютну правду. Там немає ніяких позицій, які стосуються підвищення пенсійного віку.

Але абсолютно впевнено сказати на майбутнє, що ніколи МВФ не поставить такою умовою, щоб підвищити ще пенсійний вік, цього гарантувати ніхто не може. Звичайно, це так. Але я думаю, що ризики такого розвитку подій набагато знизяться, якщо все-таки Україна спроможеться нарешті запровадити обов’язкову накопичувальну пенсійну систему, тобто другий рівень пенсійної системи. Яка насправді створить певний компенсатор для солідарної системи».