facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Мар’яна Безугла: «Я очікую, що протягом наступних двох тижнів уряд надасть нову програму»

05.06.2020

 

У четвер Денис Шмигаль представить з парламентської трибуни проект постанови «Про Програму діяльності Кабінету міністрів України», також Рада розгляну кадрові призначення до уряду. Своєю позицією щодо програми уряду поділиться гостя студії «Доброго ранку, Країно!» Мар’яна Безугла – народна депутатка, фракція «Слуга народу»:

«Давайте згадаємо загалом, як погоджується, затверджується програма уряду. Тобто вони вже давно надали її до парламенту, і нічого нового вони представити зараз не можуть. Ми можемо її тільки відхилити або відправити на доопрацювання і далі вже отримувати новий варіант. Якраз до другого варіанту ми схиляємося, щоб отримати їхній новий. Вже з кожним комітетом уряд відпрацював ті пропозиції комітетів, парламенту, що ми сформували. І відповідно я очікую, що протягом наступних двох тижнів вони нададуть нову програму. Можу сказати конкретніше щодо мого профільного комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, теж ми значно детальніше прописали їм ті напрями, які ми бачимо від парламенту по цьому сектору.

Загалом, цю програму, яка надійшла на високому рівні абстракції, не деталізована, подали в строк. Це була певною мірою формальність, тому що уряд був сконцентрований на антикризових мірах, на боротьбі з епідемією, і відповідно навіть якби вони надали програму, яка б відповідала всім нашим ідеалам як фракції і взагалі була б підтримана парламентом, швидше за все ми б цьому не приділяли уваги і не затверджували, тому що це був випробувальний термін для уряду. І ми не готові були давати їм імунітет. Зараз подивимося, як вони імплементують напрацювання разом з комітетами вже в новий варіант програми і далі будемо приймати рішення».

Яким загалом повинен бути парламент, аби могли впливати на склад Кабміну?

Має бути інструментарій відповідно до Конституції і реалізації Конституції як такої. Але нажаль зараз інструментарій не достатній. Тобто це питання нагляду і контролю, це питання права позиції , це питання взаємодії з урядом. Ми як народні депутати , загалом юридичне крило наше фракції, в першу чергу працювали над врегулюванням. Це законопроект про інтерпеляцію . Це значить, що фактично додається інструментарій для реалізації норми Конституції , щодо впливу парламенту на уряд. А саме можливість відкликання певних міністрів окремо, а не пакетно коли це робиться при відставці уряду. Там не такий простий механізм. Поставлено кілька різних запобіжників. Має бути і міністр викликаний , і два голосування проведено. Тим не менше цей інструментарій ми зараз опрацьовуємо . Вчора наш комітет дав законопроект. Ми розуміємо ті ризики і від уряду будуть застереження.