facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Микола Величкович: «В нас немає 500 тис. додаткових робочих місць, навпаки вже сотні тисяч людей стали на облік у центрах зайнятості»

05.06.2020

 

Україна готується до чергового послаблення карантину. Вже від завтра на повну мають запрацювати ресторани, в межах країни дозволять подорожувати літаком, а вже з 15 червня можна буде полетіти і за кордон. Про це і не тільки говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Миколою Величковичем – народним депутатом, фракція «Європейська солідарність».

Як ви вважаєте, карантинні послаблення в нас чесні, адекватні з огляду на вчорашні світлини, де президент в Хмельницькому з очільником офісу в кав’ярні без масок, без дистанції?

Це ознака подвійних стандартів. Для громадян звичайних одні стандарти, а для Офісу президента і наближених інші стандарти. Ми пам’ятаємо, як головний санітарний лікар признався про те, що ті норми, які стосуються відвідування парків і скверів, це було зроблено не з метою карантинних норм, а щоб просто нагнати страху. Але ми бачили рішення колегії Верховного Суду, яка звернулася в КС про те, що Кабмін трошки перевищив свої повноваження. І з другої сторони, ця норма, про яку говорив Ляшко, наганяти страх на власних громадян, не відповідає справді тому, що має бути. Це річ, за яку відповідати треба буде. Тому що якщо самі судді підняли це питання, то я думаю, що за це доведеться відповідати.

Ми правильно рухаємося в послабленні карантину, бо дехто вважає, що розслаблятися зарано?

Я не лікар і не можу говорити про якісь медичні речі. Треба, щоб про це говорили фахівці. Як політик я можу говорити про ті речі, які стосуються політики. Тому волію медичні теми залишити медикам і фахівцям. Якщо ми говоримо з точки зору політики, то надзвичайно важливо створити ті умови, щоб економіка запрацювала. Тому що, на жаль, в нас немає сьогодні плюс 500 тис. додаткових робочих місць, навпаки вже є десятки, сотні тисяч людей, які стали на облік у центрах зайнятості. І нам зараз надзвичайно важливо створити ті умови, щоб підтримати економіку, бізнес і тих підприємців, які створюють робочі місця.

Сьогодні матимете змогу ознайомитися з нововведеннями в програмі Кабінету міністрів.

Я думаю, що якщо 12 комітетів дає більшість «Слуги народу», і вони сказали про те, що це не програма уряду, її треба відправити на доопрацювання, це ознака того, що вже та програма уряду дістала навіть саму монобільшість. Але це їхній уряд, це уряд одної політичної сили «Слуга народу», на чолі стоїть Зеленський, тому це їхня відповідальність. Це важко назвати програмою уряду, це швидше реферат на вільну тему. Філософствування.

Вам особисто чого не вистачає почути або побачити від Кабінету міністрів Дениса Шмигаля?

Нам би хотілося розуміти, куди ми рухаємося. Вибачте. Але уряд так і не представив свою програму. Завжди будь-якого політика, будь-якого діяча оцінюють по тому, що він сказав, що він зробив. А ми не знаємо, що очікується, і тому кожен день можуть бути зовсім протилежні рухи. І тому країна стоїть в очікуванні, куди ми рухаємося, які пріоритети, що нам треба зробити. Десь, може, треба пояси затягнути, десь навпаки якісь очікування. Ми йдемо кожен день втемну.