facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Інна Совсун: «Мало хто хоче йти працювати в уряд, який пропрацює півроку»

06.06.2020

 

Чергові кадрові ротації відбулися у Кабінеті міністрів України. Напередодні. Приміром, депутати підтримали кандидатуру Олександра Ткаченка на посаду міністра культури. Крім того, напередодні перепризначили віце-прем’єра із питань євроінтеграції. Однак досі деякі міністерства залишаються без повноцінних очільників. Про кадрові перестановки, які відбулися, чи варто сьогодні чекати нових призначень і про годину запитань до уряду говоритимемо з гостями студії «Доброго ранку, Країно!» Арсенієм Пушкаренком – народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Інною Совсун – народним депутатом, фракція «Голос».

Врешті йде Кабмін, Верховна Рада і взагалі президентська лінія до того, аби заповнити вакантні посади в уряді?

Арсеній Пушкаренко: Склалася ситуація, що коли формувався перший наш Кабмін, деякі міністерства були об’єднані. А тепер для того, щоб ці деякі міністерства поновити, це потрібен час. Наприклад, те ж Міністерство екології. Якщо ми сьогодні говоримо про Міністерство екології – воно як юридична особа створюється з нуля. Тому, крім кадрових моментів, є ще організаційні. Ці речі паралельно відбуваються.

А з чим ви пов’язуєте кадрову проблему?

Арсеній Пушкаренко: В принципі, не мало бути проблем доформувати Кабмін протягом березня місяця, але Кабмін був призначений, і фактично через тиждень ми ввійшли в тотальний карантин, і були надзавдання забезпечити медичні заклади, повернення наших громадян. По всьому світу уряди цим займалися. Тому звичайно, що в таких умовах трошки було складно доформувати уряд. Але ми сьогодні до цього приходимо. Ви бачите ті кадрові рішення, які вчора були прийняті достатньо потужні. Люди фахові, авторитетні. Тому я думаю, що зараз ці кілька міністерств, які залишилися… Зараз комітет з освіти поки що в неформальному режимі, не в рамках своїх засідань проводить зустрічі з кількома кандидатами на Міністерство освіти. Ви знаєте, що, в принципі, Рада має голосувати за Романа Абрамовського на міністра екології. В усякому разі в понеділок, на крайній фракції він отримав підтримку фракції. Чому вчора він не був винесений до залу, для мене залишається загадкою, але я хочу вам сказати, що екологічний комітет одноголосно, тобто це представники всіх фракцій, підтримав його на міністра екології.

А чим ви поясните, що досі певних міністрів немає? Ваш колега каже, що якби не коронавірус, то впоралися б краще.

Інна Совсун: Яким чином це пояснює відсутність ряду міністрів в той момент, коли формували уряд? Тоді ще не було коронавірусу. Не було кризи. В чому проблема, чому п’ятьох міністрів не знайшли тоді? Навіщо тоді в принципі було міняти уряд, коли у вас не було, на кого міняти? Це викликає багато питань. Але в мене є проста відповідь на питання про те, чому зараз не можуть заповнити ці вакансії. Я думаю, що основна відповідь полягає в тому, що мало хто хоче йти працювати в уряд, змінювати свою кар’єру, лишати теперішні місця роботи, якщо йдеться про уряд, який попрацює півроку. І якщо після того, як уряд попрацює, і його, як використану одноразову маску, викинуть і скажуть: давайте нам наступний.

А чим аргументуєте такий невеликий термін?

Інна Совсун: Це достеменно є питання до президента Зеленського. Це його уряди. Але я хочу нагадати, яким чином знімали попередній уряд. Президент, який ще тиждень до того розповідав, що у нас найкращий уряд у світі, вони роблять реформи, вони класні фахівці, вони не крадуть, тиждень після того, вочевидь, через рейтингові та якісь електоральні речі вийшов і сказав, що цей уряд нікуди не годиться, це люди, які не можуть справитися з ситуацією в країні, тому давайте формувати новий уряд. Знаєте, коли так швидко змінюються преференції президента і коли вони є настільки плинними, то вочевидь, що багато людей думають: ні, я краще залишуся на своїй роботі замість того, аби зараз все покидати і бігти кудись ставати міністром на місяць. Це достеменно не те, про що більшість людей мріє. Тому я думаю, що тут є питання в комплексності кадрової політики президента Зеленського та фракції «Слуга народу» в цілому.