facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Святослав Протас: «Карантин не лікує, а розтягує епідемію в часі і відтерміновує»

15.06.2020

Україна побила власний анти рекорд захворюваності на коронавірус. Через зростання кількості нових інфікованих у МОЗ навіть пропонують знову посилити карантин. Чому відбувається цей спалах, чим він загрожує, що нас чекає попереду, для глядачів «Доброго ранку, Країно!» прокоментує Святослав Протас – головний санітарний лікар України в 2014- 2016 роках:


«Як не прикро, але дійсно та ситуація, яку ми маємо, підтверджує, що дійсно працюють ті закони класичної епідеміології, про які говорили всі експерти, всі епідеміологи, що карантин не лікує. Він не зупиняє, а розтягує епідемію виключно в часі і відтерміновує. Власне, ми сьогодні спостерігаємо, хоча, мабуть, буде неправильною риторика збільшення кількості захворювань. Тут буде правильнішою риторика збільшення кількості виявлених хворих осіб. Тому що якщо ми візьмемо у співвідношенні по кількості проведених тестувань, наприклад, в квітні, коли проводилося 5-8 тис. і виявляли 300-400, і сьогодні, коли 18 тис. тестують і виявляють 600-700 осіб, це різні речі. Але в принципі проблема є, тому що насправді ми виходимо з карантину так само дико, як в нього заходили. Ці надмірно закручені гайки на початку дають зараз цей результат.


І ми – і влада, і суспільство в цілому – що не навчили себе бути відповідальними і робити те, що кожен має робити. Мова йде зараз про ті локальні спалахи, які виникають у дитячих садочках, у санаторіях. Це абсолютно зона відповідальності Міністерства охорони здоров’я і так званої системи медоглядів декретованого контингенту. Це працівники тих сфер, робота яких пов’язана з розповсюдженням інфекційних хвороб. Це медики, це освітяни, це правоохоронці, це працівники комунальних служб. На сьогодні система медогляду не працює, не контрольована, медичні книжки купляються за 100 гривень у переходах. А найголовніше, що не внесені зміни щодо обов’язкового тестування на коронавірус всіх цих працівників перед виходом на роботу і в процесі трудової діяльності. І, власне, ми бачимо, що людей допустили без обстежень, тому що влада не забезпечила широкий доступ до цих тестувань, і маємо відповідний результат».