facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Вадим Арістов: «Про колективний імунітет до коронавірусу не йдеться»

16.06.2020

 

Хворіє навіть дружина президента. Після того, як в Олени Зеленської виявили коронавірус, в офісі на Банковій запровадили спеціальний режим. Сам Володимир Зеленський щодня проходить тести, а його дружина нині лікується вдома, ізольована від дітей та чоловіка. Про недугу і про колективний імунітет в Україні та інших державах своєю думкою з глядачами «Доброго ранку, Країно!» поділиться Вадим Арістов – лікар-інфекціоніст, експерт у сфері охорони здоров’я:

«Я би сказав, останніми днями фіксується збільшення хворих по 600-700 осіб. Зрозуміло, що вірус знаходиться в нас в популяції, ми поступово знижуємо карантинні заходи, відповідно люди спілкуються між собою активніше. І нагадаю для глядачів, що близько 50% випадків передачі інфекції відбувається від людей асимптомних, в яких симптоми потім і не з’являться, та пресимптомних, в яких симптоми, хоча б легкі, з’являться трохи пізніше. Відповідно ці 50% ми ніяк не виявляємо, тому що наші алгоритми тестування і дії лікарів в основному зосереджені на симптом них людях, тобто тих, які звертаються самостійно з певними ознаками недуги респіраторної. І відповідно ці безсимптомні люди передають інфекцію. Чим нижчі карантинні заходи, тим більшій кількості людей одна інфікована людина може передати. Тобто зараз збільшення темпів досить закономірне, і воно також відбувалося і в країнах, які поряд – Польщі, Чехії тощо. Питання, чи зможемо ми зупинити цей пік, перевести його на нове плато. Поки це незрозуміло.

Про колективний імунітет мова не йде. Країни, які йшли цим шляхом, вже визнали свою помилку. Спочатку Британія піднімала питання про колективний імунітет, про те, що давайте не вводити карантинні заходи. Але дуже вчасно вони зупинили цю стратегію і перейшли на таку ж, як в Україні, стратегію карантину. І навіть прем’єр захворів. Швеція йшла і йде досі цим шляхом, однак вона заплатила своєю смертністю, яка у 5-10 разів більша, ніж в сусідніх країнах. А якщо перераховувати на середню кількість населення, то вона у 15 разів більша, наприклад, до Чехії, коли стан і входження в епідемію були однаковими. Тобто немає жодних приводів думати про колективний імунітет, тому що, по-перше, це більша смертність, по-друге, це жодних переваг стосовно економіки. Тому що по Швеції видно, що її економіка постраждала так само, як і в країнах, які перебували на карантині, і економіка Швеції продовжує падати більш інтенсивними темпами, ніж там. Тому про це мова не йде. І відповідаючи на ваше питання, ми повинні навпаки шукати безсимптомних носіїв, тому що це є найкраща, золота стратегія світу. Південна Корея, яку вважають зараз найкращою моделлю реагування, її наслідують більшість країн світу, так ось їхній підхід, що потрібно навпаки розвивати мережу збирання тестів і дуже інтенсивно тестувати і розслідувати далі контакти кожного інфікованого».