facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олександра Устінова: «Я взагалі не бачу, щоб в уряду була своя програма»

16.06.2020

 

Депутати повертаються до роботи. Вже завтра Верховна Рада має запрацювати у звичному режимі. Тож що на порядку денному на цьому тижні. Та чи розглянуть оновлену програму уряду, яку не можуть затвердити із середини квітня, про це говоритимемо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Іриною Верещук – народним депутатом, фракція Слуга народу», та Олександрою Устіновою – народним депутатом, фракція «Голос».

Що очікуєте і що буде найважливішим на розгляді цього тижня у ВР?

Ірина Верещук: Найперше – в нас сьогодні о 18-й відбудеться засідання фракції, де ми розглянемо основні законопроекти, які невдовзі будуть розглянуті в парламенті, зокрема і програма дій уряду. Це обов’язково. Ми її отримали, за вихідні ознайомилися, подивилися, примірялися, так би мовити. Алея хочу почути ще спеціалістів, бо вони будуть сьогодні від Кабінету міністрів, ті, хто формували цю програму. Задати декілька питань, а тоді вже визначуся.

А в цілому яка ваша оцінка?

Ірина Верещук: Вони врахували наші пропозиції, коли ми говорили про комітет нацбезпеки, не знаю, як інші комітети. Але я бачила комітет з освіти, там теж врахували декілька моментів. Але в цілому, звичайно, питання залишаються.

Олександра Устінова: Ви знаєте, це ж не в перший раз цей уряд допрацьовує цю програму. Я пам’ятаю, коли вперше подали цю програму і 12 чи 13 комітетів ВР визнали її незадовільною, після цього все, що зробив уряду, – додав кілька сторінок і презентував це не у вигляді просто роздрукованого паперу, а в красивих слайдах. Мені зараз важно уявити, як уряд буде допрацьовувати цю програму, тому що я взагалі не бачу, щоб в уряду була своя програма. Я бачу, що кожен міністр робить щось своє, і насправді якогось цільного бачення того, що має відбуватися в країні, немає. Я хочу, щоб всі глядачі зрозуміли, що насправді, якщо ВР не підтримає програму дій уряду, це означає, що в цього уряду немає імунітету. Тобто як тільки підтримується програма уряду, цей уряд рік є недоторканим, його не можу звільнити ВР. Якщо ж ВР провалює голосування за програму дій уряду, то цей уряд можна буде звільнити у будь-який момент. Враховуючи те, яким великим все-таки є незадоволення всередині парламенту багатьма міністерствами, я думаю, що насправді є великий ризик того, що ця програма буде провалена, тому що вона: а) була недопрацьована і б) є незадоволення всередині ВР.

Це рятує, коли навіть фракція «Слуга народу» дасть свої голоси, необхідні для того, аби був порядок денний на рік в Дениса Шмигаля?

Ірина Верещук: Мені видається, що фракція «Слуга народу» мала б бути першою, яка має дати свої голоси. Бо здебільшого ми голосували за цей Кабмін. Відтак, якщо ми не даємо вотуму довіри, то тоді треба дійсно щось робити з Кабміном. І уявіть собі, як Кабміну працювати. Їм не підтримали програму, власне моно більшість.

Наскільки ця програма взагалі є важливою? Можливо, і без програми можна долати всі ті біди, які нині маємо?

Олександра Устінова: Я як людина, яка колись працювали в бізнесі, взагалі собі не уявляю, що таке не мати собі річного плану. Як може жити країна, коли немає плану? Ми маємо адаптовуватися в рамках тих викликів, які зараз існують не лише в Україні, але й у світі, але ми маємо розуміти, куди ми йдемо. Я працюю у правоохоронному комітеті, і в нас програму дій уряду навіть не обговорювали. Але я собі важко можу уявити, як, скажімо, пан Арсен Аваков, чиєї відставки вимагає велика кількість депутатів, зараз принесе програму свого міністерства, тому що зараз програма міністерства має полягати, по-перше, у звільненні керівника Нацполіції і самого Арсена Авакова, а по-друге, в повністю перезапуску реформи поліції. Звичайно, ми цього не побачили. Те саме стосується і МОЗу, де зараз абсолютний бардак, тому що міністр не може визначитися, чи він скасовує реформу, чи не скасовує.