facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Євген Лосовський: «Я не надто оптимістично налаштований щодо того, що ВАС виконає роботу, якої від нього очікує суспільство»

17.06.2020

 

Вищий антикорупційний суд виніс перший вирок із тюремним строком. Олександра Мефодія – депутата Київської обласної ради засудили до п’яти років позбавлення волі із конфіскацією частини майна. Те, наскільки нині ефективно працює судова система України і чому так мало вироків із тюремним загратуванням, обговорюватимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Максимом Маньковським – політичним аналітиком та Євгеном Лосовським – юристом.

Без цього Вищого антикорупційного суду нам було ніяк?

Максим Маньковський: Давайте привітаємо все українське суспільство, що Антикорупційний суд нарешті запрацював. Його дуже довго створювали, дуже довго запрягали, зі скрипом, і я сподіваюся, що далі вже ця машина буде рухатись в нормальному режимі, тому що перша справа пішла. Я спілкуюся з людьми, які слідкують за справами, які розглядаються в Антикорупційному суді. Вони кажуть, що там дуже багато справ, і дуже багато перспективних справ. Я маю на увазі, що корупціонерів, чого вимагало українське суспільство, нарешті почнуть саджати за грати. Тому давайте будемо тримати кулаки і сподіватися, що наші судді все-таки виявляться професіоналами, на відміну від деяких антикорупційних правоохоронних органів і слідчих органів. На моє глибоке переконання, те, що зараз уже багато корупціонерів не сидять за гратами, це «звитяга» наших слідчих антикорупційних органів. Тому що, дійсно, дуже мало професіоналізму і дуже багато недопрацювань.

А що ж нам не дає цих корупціонерів притиснути і всіх за грати?

Євген Лосовський: Я буду не столь оптимистичен, как мой коллега. Прежде всего работа Высшего антикоррупционного суда, и это понимают люди, которые занимаются юриспруденцией, его создание абсолютно не улучшали, не ухудшали работу судебной системы по борьбе с коррупцией и соответственно нормы Уголовно-процессуального кодекса, и работы судов общей инстанции и специализированных было абсолютно достаточно для того, чтобы выполнять свою работу. Поэтому я не столь оптимистичен с точки зрения того, что ВАС выполнит работу, которую мы все ожидаем. Теперь о следующем. Как правило, к сожалению, уже достаточно долгие годы все, кто пишут законопроекты и кто пытаются бороться с коррупцией, как правило, «на поле» не ходил и даже близко не понимают, как работает правоохранительная система. Работа суда никогда не будет эффективной по ряду причин, если правоохранительная система и соответственно следственные органы неэффективно будут вести уголовные дела, следствие и передавать эти материалы в суд. Работа, посадки, обозначение правовой позиции и доказательств в суде – никогда мы не получим ни одного приговора, которые не будет обжалован в апелляционной инстанции, если материалы будут низкого качества. Если мы поднимем статистику о потраченных бюджетных деньгах… У нас же не самоцель для народа Украины посадить Иванова, Петрова, у нас цель наказать – то есть неотвратимость наказания и вернуть денежные средства в бюджет.