facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Сергій Куюн: «Лобіювання нафтопереробними компаніями введення мит на імпорт нафтопродуктів призведе до стрибка цін на дизпаливо та скраплений газ»

17.06.2020

 

Карантин послабили, і власники авто виїхали на дороги, хоча деякі їздили і на карантині, і помітили, що ціни на пальне за цей час зросли. Чому так відбувається, і скільки коштуватимуть бензин та газ у найближчі місяці? На ці питання для глядачів студії «Доброго ранку, Країно!» відповість Сергій Куюн – директор «Консалтингової групи А-95»:

«Чесно кажучи, я здивований. Насправді ціни зросли тільки на скраплений газ, ми бачимо зростання цін за останні три місяці. Бензин та дизпальне поки що без змін. Скраплений газ дійсно подорожчав, причина тому – підвищення світових цін на цей енергоносій. Тоді як світлі нафтопродукти, це дизельне паливо, бензини, поки що тримаються. Так, дійсно, є зростання цін на нафту, але у компаній є дешеві ще травневі запаси, і тому вони тримають ціни, і зараз ми бачимо, що якщо ціна втримається у межах 40 доларів за барель, то зростання можна буде якось оминути. Якщо ж ціна піде вище, я думаю, що вже ціни не втримають, і той запас міцності, який був, а він був дійсно непоганий, тоді ціни можуть зрости. Запас міцності – це я про те, що коли в травні ціни на нафту була 30 доларів за барель, а у квітні була навіть менше, компанії купили достатньо великі обсяги нафтопродуктів. Тобто зробили великий запас, і сьогодні вони його реалізують, і це їм дозволяє не підвищувати ціни. Це говорить про те, що ми бачили, що ціни не дуже падали швидко, наприклад у березні та квітні, тому що вони мали дорогі запаси а зараз вони мають дешеві, тому ціни тримаються. Це працює, так би мовити, у двосторонньому напрямку.

Все залежить від поточної ситуації. Поточна ситуація говорить про те, що в принципі ціни можуть залишиться без змін. Сьогодні просто є інший фактор, який дійсно створює дуже нервову обстановку на ринку. Це лобіювання нафтопереробними компаніями введення мит на імпорт нафтопродуктів. І це, безумовно, призведе дійсно до стрибка цін на дизельне паливо та скраплений газ. Рішення очікується на цьому тижні, але я бачу, що вже трейдери дуже нервують, вже збираються формувати якісь додаткові запаси, щось купувати, поки ті мита не ввели. Одним словом, ситуація дуже нервова. В принципі, не обов’язкові всі ці переживання, але ми бачимо, що уряд вивчає це питання, і, чесно кажучи, поки що неясно, чим це все закінчиться».