facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Роман Лозинський: «Поки ми не побачимо в програмі дій уряду, в який спосіб економічно людей рятуватимуть, «Голос» за неї не голосуватиме»

17.06.2020

Стимулювання економіки у 2020-2022 роках та кредитна підтримка малого та середнього бізнесу – це основні напрямки діяльності, які визначив Кабінет міністрів. Уряд вдруге подає програму дій на розгляд Верховної Ради. А напередодні депутати моно більшості провели засідання фракції, на яке запросили і прем’єра Дениса Шмигаля. Обговорювали, зокрема, ту ж програму уряду та кандидатуру на посаду міністра освіти. Навіщо кликали очільника Кабміну, і чи нова програма на 85 сторінок відрізняється від попередньої на 10 сторінок, про це і не тільки в студії «Доброго ранку, Країно!» говоритимемо з Павлом Фроловим – народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Романом Лозинським – народним депутатом, фракція «Голос».

В новій програмі вже все добре і її затвердять, чи у вас є певні зауваження?

Павло Фролов: Програма базується на передвиборчій програмі президента Зеленського і передвиборчій програмі фракції «Слуга народу». Ця програма допрацьована разом з комітетами, тому що комітети розкритикували попередню програму, і ця опрацьовувалася разом з комітетами. Таке, звучало більше позитиву в нас на фракції. Звичайно, програма дуже суттєво доопрацьована, набагато краща. Вона відповідає, по суті, тим програмним документам, які в нас є. І безумовно, там і євроінтеграція відображена, і реінтеграція Донбасу, і економічні проблеми отримали надзвичайно широку увагу. Дійсно створення робочих місць, підтримка національного виробника – це ключове, і підтримка малого і середнього бізнесу, для того щоб пережити цю коронакризу і вийти на якусь позитивну динаміку в економіці також.

Роман Лозинський: Ви знаєте, проблема цієї програми дій уряду в тому, що вона перестала бути рефератом, але так і не стала програмою дій уряду. Тому що там скопійовані багато програмних положень програми «Слуги народу», але що це означає для українця, який у вересні або в жовтні вже може не отримати соціальні виплати, тому що діра в бюджеті? Ми говорили про 300 млрд., це про кожну третю гривню, зараз вже економісти вказують, що буде плюс 100 млрд. гривень діра в бюджеті. Через недоотримання, очевидно, і від наслідків вірусу, і від надходжень з митниці. І немає відповіді на це питання. Натомість урядовці беруть найгірші практики з минулого і під гарною назвою «Купуй українське» прописують програми. Всі притомні підприємці та фахові економісти вже продовжили цю фразу: «купуй українське – плати олігархам». Тому що це не про малий і середній бізнес, це про стимулювання великих бізнесменів, дотації великим бізнесменам, а натомість малому бізнесу зараз видали пільгових кредитів 605. Не 605 тисяч, а 605. Тому поки ми не побачимо в цій програмі, в який спосіб економічно людей рятуватимуть, як цю діру в бюджеті закриватимуть, очевидно, що ми з фракцією «Голос» доти не голосуватимемо за таку програму. Наразі вона просто перестала бути рефератом, стала гарною презентацією, але це нічого не міняє.

Що ви скажете з приводу фрази «Купуй українське – плати олігархам»?

Павло Фролов: Ці штампи лунають постійно. До програми буде ще розроблений план дій, там вже буде прописано конкретно. Ну де ви бачили програму дій уряду за всі 28 років України такого обсягу? Розробляється план дій, там вже будуть конкретні заходи з конкретними відповідальними виконавцями і термінами виконання.

Роман Лозинський: Конкретизую про фінансування олігархам. Стаття в бюджеті про допомогу аграріям. Дивимося і розшифровуємо, кому вона йде. Вона йде на дотації великих агропідприємств, гігантів, не малого, не середнього бізнесу. Це продовження логіки «Купуй українське», тому що ще чотири роки тому, коли з’явилася ця історія, яку в попередньому скликанні лобіювали під одіозного Косюка – МХП, це величезні гіганти, які отримують з державного бюджету мільярдні дотації. Оце і є «Купуй українське». А потім ринок засипають продукцією цього гіганта. Де тут малий і середній бізнес? Коли зараз буде лобіюватися інтерес одного-двох-трьох виробників у кожній галузі сільськогосподарської продукції, іншої продукції. І що найгірше, Зеленський, який прийшов з командою начебто говорити про нову політику, він зараз використовує… Подивіться, оця програма один в один «Купуй українське», як пропонували три чи чотири роки тому в попередньому парламенті під конкретні групи. І дуже видно було в парламенті, хто як за це голосував. Зараз ми це все піднімемо, проаналізуємо, і це стане явно. Прізвище, бенефіціар, чиє це підприємство, а потім рядок в бюджеті начебто на підтримку аграріїв, начебто на правильні речі. Це все між собою пов’язано.