facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Андрій Іллєнко: «Київ очолюють люди, які займаються корупцією і абсолютно не цікавляться інтересами громади»

19.06.2020

 

В очікуванні виборів мера столиці, що мають відбутися в жовтні цього року: фактично виборча кампанія ще офіційного старту вже розпочалася, і про свою готовність поборотися за крісло очільника столиці заявили щонайменше сімнадцятеро людей. Серед потенційних кандидатів чинний міський голова Віталій Кличко, шоумен Сергій Притула, нардеп Микола Тищенко, а також Михайло Добкін. Київські виборчі перегони обговорюватимемо з гостями студії «Доброго ранку, Країно!» Олексієм Гончаренком – народним депутатом, фракція «Європейська солідарність», та Андрієм Іллєнком – народним депутатом 7-го та 8-го скликань, заступником голови ВО. «Свобода».

Вже можна бачити сітілайти в столиці щодо осінніх виборів. А ви збираєтеся брати участь в цих перегонах чи все-таки ні?

Олексій Гончаренко: Справа в тому, що на цих сітілайтах йде мова про те, що зеленими в Києві мають бути лише каштани, бо «зелена» політика вже занурила всю країну в хаос і так само можу відбутися з Києвом, чого я б дуже не хотів. І наша політична сила «Європейська солідарність» також. Ми запропонували Віталію Кличку об’єднати зусилля і піти разом, але при тому, щоб він проявив свою політичну позицію. Бо ми вважаємо, що мер Києва – це в першу чергу політик, і він не може ставитися байдуже до політичних репресій в країні, до спроби реваншу, спроб капітуляції, до того, куди країну рухають. Це не просто старший по світлофорах та каналізації, це набагато серйозніше. На жаль, Віталій Кличко відмовився, і його політичну позицію ми так і не знаємо. Тож наша партія, яка є лідером серед уподобань киян, за що ми дуже вдячні киянам, що вони підтримують нас, звичайно, що ми будемо брати активну участь. Наше завдання – це висунути кандидата, перемогти.

Це ви – той кандидат?

Олексій Гончаренко: Я командна людина. І це означає, що якщо партія ближче до виборів визначиться, одна з потенційних кандидатур – це моя кандидатура. Я думаю, що у нашій фракції всі є гідними, але якщо так станеться, що кандидатом буду я, то мені є що запропонувати киянам, є відповідний досвід, знання і найголовніше – бажання, щоб реально захистити Київ від того, щоб Зеленський і компанія поставили Київ на коліна.

А ваша участь остаточна?

Андрій Іллєнко: В нас все, в принципі, вже зрозуміло. Я дійсно маю твердий намір брати участь у виборах і на посаду київського міського голови, і наша команда «свободівська» в Києві теж буде брати участь в виборах до міської пади. І тут, я думаю, ніяких несподіванок не буде. Взагалі, я вважаю, що те, що зараз відбувається в Києві і взагалі в нашій країні, потребує нашого активного втручання. Тому що, по-перше, я насправді згоден з тим, що міський голова – це перш за все людина, яка є лідером столичної громади і він повинен займатися як благоустроєм, комфортом життя в місті, захистом інтересів киян, так і повинен бути справжнім політичним представником столиці. Що сьогодні теж дуже важливо в нинішній ситуації. І те, що ми зараз бачимо… Можна багато критикувати те, що зараз відбувається в Києві, те, що Київ – дискомфортний для життя, те, що Київ очолюють люди, які займаються корупцією і абсолютно не цікавляться інтересами громади. Ми бачимо ці суцільні незаконні забудови, скандали, ми бачимо відсутність у киян розуміння взагалі стратегії розвитку міста. Але водночас ми бачимо і відвертий договорняк. Сьогодні нам на виборах будуть розповідати, що єдиною альтернативою «зеленим» в Києві є Кличко, а «зелені» – єдині, хто може перемогти Кличка. Але насправді вони між собою повністю домовилися. Наприклад, місяць тому за поданням Кличка в Києві були призначені всі керівники районів, і восьмеро з них це представники від Офісу президента, представники Зеленського. Тобто Кличко вже домовився про все із Зеленським, ми бачимо, що сьогодні один одного не критикують. Я так розумію, що «зеленські» будуть виставляти… Подивіться на це шоу з праймеріз. Я не хочу нікого ображати, але в мене таке враження, що Офіс президента і «Слуга народу» хочуть виставити проти Кличка відверто непрохідних технічних кандидатів.