facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Світлана Бойченко: «Очікуємо літо більш дощове, ніж ми звикли за останнє десятиліття»

23.06.2020

 

Численні пожежі можуть огорнути українські ліси та поля. Про вірогідність ощирення великого полум’я в екосистемах попереджають рятувальники. Причина – несприятливі погодні умови. Надзвичайники навіть звернулися до українців, аби ті дотримувалися правил пожежної безпеки. Світлана Бойченко – кліматолог, можливо, зможе роз’яснити глядачам «Доброго ранку, Країно!», яким буде цьогорічне літо:

«Треба сказати, що перше півріччя 2020 року доволі-таки аномальне. І дуже балує нас несподіваними аномаліями – і теплою зимою, і значними мінливостями навесні. Тому що спочатку була посушлива і доволі тепла весна, яка змінилася дощовим травнем, тепер червень з такими нестійкими погодними умовами, які ускладнюються аномальними явищами. Але погоді притаманна така нестійкість час від часу, і, на жаль, такі доволі аномальні явища складно прогнозувати заздалегідь.

Справа в тому, що до десяти днів прогнози роблять синоптики, і треба слідкувати за синоптичними прогнозами, вони найбільш точні, і тут синоптики більш-менш справляються. Що стосується більш довгострокових прогнозів, тут є певні складнощі. Тому що деякі рідкісні аномалії неможливо заздалегідь прогнозувати. Інколи навіть синоптики не справляються. Тому що не завжди можна прогноз дати для якоїсь незначної локації, наприклад, де випаде град точно або зливові опади. Тут не треба ображатися на синоптиків, тому що в них доволі складна робота. Що ми прогнозуємо для літа як кліматологи? Для літа останнє десятиліття доволі спекотне, але зараз змінюється певна тенденція у режимі зволоження, і літо стає більш дощовим. І оця погодна нестійкість, коли на фоні значної спеки перемежовуються періоди зі зливами. Тому очікуємо літо більш дощове, ніж ми звикли за останнє десятиліття. Особливо липень і серпень були доволі посушливими, тепер тенденція трошки змінюється».