facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Микола Катеринчук: «В нас немає підтримки двох партій США, в нас була підтримка одного з представників Держдепу, який вирішував тут особисті питання»

24.06.2020

Нові подробиці в гучній справі компанії «Буризма». Це історія про українського міністра, видобуток газу, віце-президента США і хабарі. Народний депутат Аендрій Деркач оприлюднив чергові аудіозаписи, на яких люди з голосами, схожими на голоси Петра Порошенка та Джозефа Байдена обговорюють корупційні схеми топ-посадовців України та США, які розкрадали мільярди державних коштів. Гості студії «Доброго ранку, Країно!» Ірина Верещук – народний депутат, фракція «Слуга народу», та Микола Катеринчук – адвокат, кандидат юридичних наук.

Вчора Андрій Деркач на прес-конференції говорив, що ми купуємо той же газ, що і раніше, але його виводять і заводять через трубу на 50 дол. за тисячу кубометрів дорожче. То чи можна говорити про попередню команду, враховуючи, що продовжили контракт Коболєву вже ваша команда?

Ірина Верещук: Моя позиція по Коболєву публічна, я її неодноразову оголошувала і ще раз можу повторити: він має бути звільнений, по ньому мають бути кримінальні провадження, його діяльність має бути дійсно ретельно вивчена, проаналізована тощо. Бо на сьогодні НАК «Нафтогаз» це держава в державі, до якої не мають доступу ані уряд, ані навіть правоохоронні органи, ані Рахункова палата. Ніхто не може туди приступити. І зараз, судячи з плівок, якщо це дійсно голос пана Порошенка, я розумію чому. А так бути не може.

Але пан Деркач заявляв про цю переплату ще минулого року, і з того часу ми не бачили якихось гучних розслідувань, затримань чи бодай обшуків. То чи буде реакція цього разу?

Ірина Верещук: На даний момент ситуація ускладнюється тим, що в США ідуть свої процеси – внутрішні електоральні. Тобто там іде повним ходом передвиборча кампанія, ми маємо негативний досвід, коли по неволі чи по волі, так би мовити, теж були суб’єктом впливу. Дехто впливав чи намагався вплинути на перебіг цієї кампанії. Як потім це відбилося на нас і на наших відносинах? І тут я розумію Володимира Зеленського. Потрібно поставити ті буйки, за які запливати ми в наших двосторонніх відносинах з США не маємо права і не будемо. Інша справа, що стосується наших з вами відносин. Пан Порошенко, як би він не говорив про КГБ, як би він не розповідав про руку Росії, ну не Росія ж змушувала його говорити те, що він говорив, якщо ці плівки дійсно автентичні. А отже, тут вже треба розбиратися всередині. Ще раз кажу: відмежуватися, чітко заявити про те, що ми не впливаємо жодним чином ані на Байдена, ані на Трампа, ні на кого і не маємо на меті. Але робити свою роботу всередині країни.

А як ми можемо поставити на паузу бодай щось, якщо це незалежна історія ані від президента, ані від парламенту, а ми говоримо про те, що варто поставити на паузу розслідування?

Микола Катеринчук: Ви знаєте, я вчора мав декілька розмов з євро депутатами, які обурювалися, що в країні реформ, в яку так багато вкладають демократичні сили всього світу, з’являються хабарі у 50 млн. доларів. Тобто це просто якийсь нонсенс. От була заява президента Зеленського, що ми топ-корупцію подолали, і вона мала під собою певні ознаки, тому що, за великим рахунком, оновилися всі антикорупційні органи, крім тих, що створив Порошенко для прикриття своїх злочинних діянь. І сьогодні стоять ці розслідування по плівкам, по всій інформації, що стосується Сполучених Штатів. Нам продають, знаєте: давайте не будемо сваритися, в нас є підтримка двох партій. В нас немає підтримки двох партій. В нас була підтримка одного з представників Держдепу, який вирішував тут особисті питання. Свої особисті питання він вирішував, не питання США. Це треба зрозуміти. І ніколи демократія Сполучених Штатів Америки не може погодитися з іменем і прями вказівками, наприклад, Джо Байдена, який прикривав діяльність свого сина і допомагав певній компанії прикривати кримінальні справи.

Я переконаний, що це залишати не можна. І незважаючи на те, які в нас сьогодні стосунки, якщо це буде розслідувано, дана належна правова оцінка, я думаю, що наші відносини будуть ще більш щирими, відвертими і на користь розвитку перш за все демократії в Україні. Бо якщо в нас верховенство права по замовленню – тут саджаємо, тут не саджаємо, то ми так далеко зайдемо. Ми сьогодні перша країна в Європі за рівнем корупції. І це все, мені здається, не тільки справа рук українських політиків, а ще в них з’явилася політичний дах, який дозволяв такі маніпуляції проводити. Ми ж на плівках чуємо такі речі, що я б ніколи не повірив, що президент суверенної країни, якого обрали 54% громадян, під час війни міг би займатися такими маніпуляціями, відвертим порушенням чинного законодавства та ще й погоджував свої дії з високо посадовцем Сполучених Штатів. Оцінка правова дана, плівки як записувалися, коли записувалися, чиї там голоси, чи був монтаж чи ні. І мені здається, що Джо Байден повинен прилетіти в Україну і надати необхідні свідчення, або по скайпу це зробити, або заїхати до нашого посольства. І тут не треба прикриватися виборами у США.