facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Тарас Грень: «Зараження COVID-19 на Львівщині посилилося, тому що люди сприйняли послаблення карантину як його скасування»

24.06.2020
Кілька днів поспіль кількість інфікованих на коронавірус в Україні зменшується. За минулу добу COVID-19 зафіксували в майже 700 людей. Найбільше від недуги потерпають Львівська, Рівненська та Волинська області. На зв’язку зі студією «Доброго оранку, Країно!» Тарас Грень – заступник голови Львівської облдержадміністрації, оскільки Львівщина – один із епіцентрів поширення коронавірусу в країні, який прокоментує, чому його регіон на сьогодні є одним з лідерів захворюваності:

«Насправді ситуація доволі проста, і все проявляється в двох складових частинах. Складова частина перша – це є кількість проведених тестувань. Коли ми говоримо, наприклад, про вчорашні цифри, то в нас 200 інфікованих, але коли ми розбираємо кожні цифри окремо, в нас складається ситуація, що 271 тесту є ще травневі, тобто ті, які були ще здійснені іншими областями на наше прохання і в порядку допомоги нам, і близько 130 – це є Львівської області конкретно в реальному часі. З тих 130 близько 100 відповідно це є місто Львів, все інше – це є область. Тобто якщо ми говоримо про нових чотири безпосередньо критерії послаблення чи посилення карантинних заходів, в нас ситуація така, що ми не вкладаємося тільки в коефіцієнт виявлення відповідних випадків COVID-19 , він в нас, умовно, вдвічі більший, ніж встановлено новою постановою №500. Коли вона передбачає до 11%, в нас близько 20%. Але знову ж таки з урахуванням кількості тестувань і з урахуванням цієї тези, що все ж таки люди послаблення карантину сприйняли як його ліквідацію, ми маємо такий результат зараз.

Посилення карантину знову можливе. Коли ми говоримо на сьогоднішній день про постанову №500, якою встановлюються відповідні заборони, однак ми, наприклад, ще й 392-й постанові не відповідали відповідним критеріям і не знімали карантинні обмеження. Наприклад, якщо ми на сьогодні говоримо про заклади громадського харчування, то ми говоримо тільки про громадське харчування на відповідних майданчиках з дотриманням відповідних норм – 1,5 метри між столиками тощо. Вчора комісією було знято заборону на здійснення пасажирських ж/д та автомобільним транспортом перевезень, з дотриманням відповідних норм, з певною кількістю сидячих місць і тому подібні речі. Коли ми говоримо, наприклад, про масові заходи, то більше десяти людей в нас заборонені. Коли ми говоримо про загальні правила маскового режиму, перебування з відповідними документами на вулиці і тому подібні речі, це на сьогодні в нас існує».