facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Ілля Несходовський: «Відставка Смолія напряму вплинула на курс гривні»

06.07.2020
Володимир Зеленський не вважає, що зараз потрібно говорити про стримування курсу гривні. Про це президент України заявив під час робочої поїздки до Одеської області. Наслідки гучної відставки Якова Смолія з посади глави НБУ для глядачів «Доброго ранку, Країно!» прокоментує Ілля Несходовський – директор Інституту соціально-економічної трансформації:

«Це напряму вплинуло на курс гривні. Але треба розуміти два фактори. Перший – емоційний. Тобто коли ринки реагують на наявність заяви, і вони реагують зазвичай наступним чином. По-перше, деякі операції призупиняються, призупиняється співпраця з нашими міжнародними партнерами. Ми бачимо, що вони відмовилися від придбання євробондів. А також певні заяви від інших наших партнерів. Якщо наші міжнародні партнери побачать, що на посаду голови НБУ призначають людину, яка може приймати якісь рішення, які призведуть до порушення макрофінансової стабільності, то в даному випадку вони просто не будуть заходити в українські цінні папери. На даний момент це прямі втрати для українського бюджету це 1 млрд. доларів, який ми б могли залучити доволі за привабливим відсотком. А якщо не приймемо правильне рішення і не заспокоїмо міжнародних наших партнерів, наших потенційних інвесторів, тих, хто може придбати наші цінні папери, то в даному випадку ми просто не зможемо погасити наш дефіцит державного бюджету.

Буде показовим рішення Єврокомісії. Тому що на минулому тижня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що на цьому тижні ми отримаємо 1,5 млрд. від Єврокомісії. Якщо ми цю суму отримаємо, в чому я, скажу відверто, сумніваюся, то це буде означати, що відставка голови Національного банку не вплинула на їхнє рішення, і як результат заспокоїть всіх інших інвесторів, показавши, що євро комісія готові і далі співпрацювати».