facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Новий формат Східного партнерства плюс - це для нас великий шанс

23.11.2017

Гостя - Ірина Верещук, президент Міжнародного центру балтійсько-чорноморських досліджень

Тема - Відносини з сусідами та ситуація на Балканах

І.Верещук: Східне пратнерство плюс є дуже вигідним проектом для України в економічному, політичному та будь-яких інших сенсах. І якщо би ми там зайняли лідируючі позиції, про які говорим Президент, Україна по праву може бути повноправним членом Сіхдного партнерства плюс.

Європа розуміє, що такі країни, як Україна, Молдова, Грузія, які уражені посттоталітарною хворобою, корупцією, недореформуванням, і хоче виправити цю ситуацію. Це чітко фінансовий інструмент. Європа готова давати гроші на реформування під певні проекти: інфрастуктурні, транспортні, енергетичні, в цифорових технологіях. І це не будть тільки гроші, які будуть розкрадатися, це будуть "правильні гроші", або як кажуть спеціалісти "smart money", "розумні гроші".

На сьогодні Європа розчарувалася у тих проектах, які були у нас започатковані після 2014 року, міністерські проекти, на які виділялися напряму кошти, і Україна ними розпоряджалася, і Європа не мала до них дотичності. То тепер такі проекти будуть разом з європейським аудитом та європейськими спеціалістами. Мільярдні кошти лежали на наших рахунках, і ми їх не могли використати. Європа готова нам виділяти великі кошти, якщо ми будемо готові ефективно їх освоїти.