facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Зігрітися "Долонями" коханої людини - дует Анна-Марія про нову пісню ексклюзивно для "Радіо-Ера"

23.11.2017

ІНТЕРВ’Ю З АННОЮ ТА МАРІЄЮ ОПАНАСЮК 

(ДУЕТ "АННА-МАРІЯ")

ЧАСТИНА ПЕРША

В.І.: Це В’ячеслав Ільїн. Я ніколи не сказав би вам про це зараз, якби поруч зі мною не сиділо дві красуні - дві чарівні в усіх відношеннях жінки, співачки, нарешті, вони ще й пісні пишуть. І все це вкладається в просту формулу: дует "Анна-Марія".

А-М: Доброго дня, всім привіт!

ІСТОРІЯ "ДОЛОНЯМИ"

В.І.: Друзі, "Долонями" - це та пісня, яка цієї осені допомогла багатьом людям не замерзнути...

А-М: (посміхаються) Так, особливо враховуючи, що в нас невчасно вмикають опалення, хочемо сказати, що не тільки опаленням можна зігрітися, можна зігрітися музикою. Долонями коханої людини - це навіть краще.

В.І.: Краще дізнатись, що ця пісня з’явилась зовсім не в холодний період. Навпаки, було літо, море... 

А-М: Це було біля моря, в дуже сонячний день. І, знаєте, як кажуть, іноді: для того, щоб створити пісню, потрібно чимось надихнутися. Іноді навіть така депресивна нотка - вона допомагає тобі створити щось, відчути, відбити свої внутрішні відчуття. Цього разу було інакше: був гарний настрій, але потрібно було трішечки усамітнитися, щоб нічого не заважало. Ми були поряд у південному містечку, ми піднялися у гори, щоб нас зовсім ніхто не чіпав, щоб ми просто були наодинці. І почали наспівувати певні мелодії. Уявіть: сонячний день, ти в горах, бачиш перед собою безкрайній простір моря і в тебе іде ця мелодія. Тобто вона створилася природно - так, як повинна була існувати і жити.

ПРО АРАНЖУВАЛЬНИКА ІВАНА РОЗІНА

В.І.: Одна річ, коли у тебе мелодія в голові, коли ти сам її уявляєш - і зовсім інша - коли ти маєш її втілити в реальні звуки, реальну пісню. І тут на допомогу приходять інші люди. Про них ми також хочемо сьогодні згадати. Давайте почнемо, наприклад, з Івана Розіна.

А-М: Так, ми хочемо сказати, що Іван Розін - це в минулому вокаліст групи Gouache і людина, котра створювала музику для цієї команди. Він - музикант, і виступив тут аранжувальником синглу "Долонями". Ми з ним робили декілька пісень (як саундпродюсером) - для нашого альбому "Разные". Одна була англомовною, Spark of love, інша - "Ми сховаємось".

Постійно це різні речі - праця з різними продюсерами. Процес вибудовується по-різному. З Іваном Розіним це так: ми приходимо на студію, показуємо пісню. Якщо пісня йому подобається, якщо він розуміє, що відчуває її - то Ваня береться з нами її робити. Не завжди це виходить із першого разу. Тут все вийшло - пісня легка, драйвова і легка одночасно. Аранжування також створювалось дуже легко: Ваня нам надіслав варіант свого бачення цього аранжування. Ми одразу зрозуміли: це - той напрямок, у якому ми б хотіли чути цю пісню. Цікава подробиця: над "Долонями" ми працювали до Розіна ще з трьома аранжувальниками. Працювали приблизно півроку. Поки ми знайшли саме той напрямок, як ми чули - що вона саме так повинна звучати і так піде вже до слухачів.

ЧАСТИНА ДРУГА

ПРО САУНДПРОДЮСЕРА СИНГЛУ "ДОЛОНЯМИ"

В.І.: Якщо говорити про творців цієї пісні, я гадаю, не останнім у цьому списку буде Віталій Телезін.

А-М.: Звичайно. Віталій Телезін - взагалі людина дуже відома серед професіоналів, серед музикантів українського шоу-бізнесу, бо майже увесь саунд "Океану Ельзи" - це мастеринг і зведення Віталія Телезіна. Він - справжній професіонал, майстер своєї справи. Вперше ми з ним працювали, коли робили мастеринг свого альбому. Ми тоді думали, кому довірити цю справу. Одну й ту саму пісню ми відправили до Англії та до Віталія Телезіна. Коли до нас прийшли результати двох мастерингів, то, скажемо чесно, мастеринг Телезіна нас влаштував і підкорив набагато більше. Абсолютно весь продакшен пісні ми робимо в нас, в Україні - це роблять вітчизняні майстри, і це дуже круто.

ПРО МАЙБУТНІЙ КЛІП

В.І.: Мені дуже сподобалась картинка цієї пісні - ідея класна в усіх відношеннях, і я живу передчуттями, яким буде кліп.

А-М.: Ми теж живемо цими передчуттями - тут таке поле для різних варіантів...

В.І. (понижуючи голос): А можна дізнатись одну інтимну річ - будете ви в кліпі чи ні?

А-М. (посміхаючись): Звичайно! До речі, ми нещодавно давали інтерв’ю. Хтось нас запитав - ви будете когось залучати до цього нового кліпу? Ми сказали, що хочемо залучити самі себе, бо в нас дуже багато відео, де присутні інші люди. Є один кліп, де нас взагалі майже немає - "Тримай мене". Там ми з’являємось рівно на дві секунди в кадрі, й деякі люди кажуть: це неправильно, ви маєте бути в кліпі, ви - артисти і вас мають бачити глядачі. Ми не завжди робимо так, бо нам важливо донести думку, донести ідею, донести історію. Пісню взагалі. І для того необов’язково, щоб усі три хвилини були наші обличчя в кадрі. Але тут обов’язково ми будемо в кліпі. Можливо, будемо тільки ми. Ну, і багато долонь)

ПРО НАСТУПНІ ПРЕМ’ЄРИ

В.І.: Пісня "Долонями", можливо, не буде останньою в цьому році?

А-М.: Ну, звичайно, ні. Ми зараз працюємо ще над декількома піснями й до Нового року буде ще одна музична прем’єра. Можливо, без кліпу - просто як сингл. Знаєте, коли написана якась пісня і ми вирішуємо, що її потрібно випускати, ми нею задоволені - нам хочеться якомога скоріше її показати широкому загалу.

Іноді ми навіть можемо зробити так: написали пісню, в нас ще немає ні аранжування, нічого. Ми просто можемо на концерті взяти акустичну гітару і сказати глядачам: ми написали пісню, сьогодні прем’єра, а ви скажете, чи варто її далі робити й на широкий загал випускати. Це, до речі, дуже класна річ, бо люди розуміють, що від них щось залежить. Ми дуже орієнтуємось насамперед, на себе, і в ту ж чергу - на слухачів. Це такий показник безапеляційний. Коли ти бачиш, що пісня на концерті просто "заходить" і люди її готові співати, навіть почувши один раз, то це, гадаємо, про щось говорить.

ПРО МАЙБУТНІЙ АЛЬБОМ

А-М.: А зараз потроху працюємо над наступним лонгплеєм. Але практика роботи над першим альбомом показала: це настільки складна робота, що, можливо, краще випускати сингли і не треба битися за те, щоб випускати альбоми. Але коли ми зрозуміємо, що в нас готовий матеріал для другого альбому - не просто матеріал, а концепція. Щоб цей альбом був цілісним, не збірником пісень, а саме альбомом. Правильний варіант: слухати альбом від початку до кінця - так дуже мало хто робить, навіть ми дуже рідко так слухаємо.

В.І.: Хай ваш майбутній альбом усі слухають від початку до кінця...

А-М. (сміючись): ... і не один раз...

В.І.: ... задом наперед, в усіх напрямах. Нехай він тішить людей, їхні серця, їхні душі, їхні вуха. І взагалі, нехай ім’я Анна та ім’я Марія звучатимуть в кожному домі. Дякую вам за зустріч - було дуже приємно поспілкуватись.

А-М.: Навзаєм, дякуємо.