facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

На сьогодні Майдан не завершений - учасник Революції Гідності та АТО (+текст)

23.11.2017

Гість - Олег Кравець, учасник АТО

Тема - Революція Гідності. Деокупація Донбасу. Мииротворці

О.Кравець: На сьогодні Майдан не завершено. Не треба говорити про третій, четвертий майдан. Це все має бути, як одне ціле. Тому що перший Майдан 2004 року він не завершений.

 

Наш гість – Олег Кравець, учасник АТО. Ви людина, яка розуміє, що зараз відбувається на сході країни. Що для вас день гідності, і як ви його особисто відчуваєте?

 

Я звичайний хлопець, який народився в селі. Я звичайна людина, яких у нас 40 мільйонів зараз проживає в Україні. Саме такі хлопці пішли на Майдан. В 2004 році я також був активним учасником і в 2013 році. І в 2014 році, коли ми поставили крапку злочинному режиму Януковича. Я думаю, що на сьогодні Майдан не завершено. Я вважаю, що це має бути як одне ціле, тому що перший Майдан 2004 року не завершений. Не тільки я маю таке переконання. І це не суб’єктивна моя думка. Я думаю, що більша частина людей абсолютно з цим погоджуються, тому що для малого і середнього бізнесу знову настали найважчі часи. Знову їх знищують. І фактично там біля бочок на Майдані стояли і в 2004 році, і в 2014 однакові люди. Люди, які просто хотіли нормально жити, які просто хотіли, щоб виконувалися закони країни, щоб виконувалася Конституція. І щоб дійсно в цій країні найвищою цінністю було життя.

 

В Україні до цієї пори, незважаючи на реформи, так чи інакше покращення і тотального зрушення на краще ми не відчуваємо. Чому саме так?

 

Як би там не було, але сьогодні цитувати Петра Олексійовича, мабуть, не варто. А друге, що все-таки ми маємо навчитися заставляти політиків виконувати свої виборчі обов’язки. Ми маємо навчитися сьогодні з вами насамперед робити висновки для самих себе, хто є хто. Є Конституція, і є закони. Є ВР, і є силові структури. Сьогодні любий може вийти на ТВ і сказати, наприклад, що в нього є мрія і ми зробимо так, от так, і розповісти свою передвиборчу програму, а потім прийти і нічого з цього не зробити. А де відповідальність? Чому сьогодні має нести відповідальність та бабуся, яку не навчали, за кого правильно голосувати, чому вона має нести сьогодні відповідальність? Чому сьогодні судді і прокурори мають отримувати шалені пенсії? Різниця дуже величезна, але сьогодні  не тільки про пенсії. Сьогодні не тільки про те, що обіцяв президент і не зробив цього. Але ми просто сьогодні з вами маємо навчитися правильно звертатися і правильно обрізати повноваження таким посадовим особам. І якщо нам пообіцяли, що за короткий термін завершиться війна, а вона не завершилась, то певно, що в людини мали бути якісь моральні принципи і сказати: все, друзі, в мене не вийшло, тому я ставлю крапку, і я йду.

 

Держава абсолютно правильно і розумно відноситься до своїх захисників?

 

Це не АТО, це війна з Московською федерацією. Російською я не можу її назвати тому, що вони навіть назву вкрали. Це звичайна Московія, яка стала імперією за рахунок завоювання багатьох малих народів, а деякі народи і винищили і прийшли сьогодні за українцями. Разом з тим ви також сказали слово «держава», а держслужбовець за Конституцією України прийшов для того, щоб своїм професіоналізмом покращити життя звичайного українця, який хоче просто працювати. Я, наприклад, хочу просто працювати. Я можу працювати. Я вмію. В мене до цього стоять руки. Якщо необхідно сісти чомусь навчитися і сісти попрацювати над собою особисто, я можу це спокійно зробити. Але разом з тим хочу сказати, що саме розуміння держави у нас просто відсутнє. Тому що державою у нас чомусь назвалися люди, які прийшли до бюджету України і запустили туди свої руки і живуть з того. Тому звісно, що відношення до людей, які захищали саме суспільне об’єднання Україна, ми йшли не захищати цих чиновників. Ми не йшли захищати мерзотників, які розграбовують бюджет. Ми не йшли захищати людей, які нараховують ці нищівні пенсії. Чи знову візьмемо «кравчучки» і поїдемо торгувати тепер вже по Європі? Я проживаю в прекрасній області Миколаївській. Ми дійсно об’єдналися, і у нас дуже потужна асоціація велика. Нам в певній мірі допомагають частково чиновники. Голова адміністрації також є учасником АТО. Тому певно, що нам трохи легше. Але спілкуючись з хлопцями з інших областей, вони розповідають про дуже серйозні проблеми. Разом з тим в нашій області у нас величезна проблема з тим, що просто перестали видавати землю. Ті хлопці, які повертаються з війни, вони не можуть отримати навіть якусь частину пільг. І це дійсно проблематично. Все зводиться до банального перерізання ленточок. До шуму про те, що ми багато чого робимо для людей, подивіться, скільки ми зробили. Але ми з вами бачимо, що фактично, якщо більш вдаватися в цифри, то рівень життя в державі падає дуже сильно.

 

Все списують на війну, а часом навіть заробляють на ній. Ви недавно були в Сумах. Там відбулася сумна історія про фінансування тероризму. У нас є люди, які фінансують тероризм?

 

Ми давно займаємося цією темою. Ми прийшли з війни, де стояли проти одних мерзотників, які безпосередньо намагалися проникнути на нашу територію і захопити нашу землю. А коли прийшли з війни, зараз ми воюємо проти чиновників, які заробляють на війні. Ви собі уявляєте, що це народні депутати України? Підприємства ДТЕК далі так і продовжують вугілля возити з окупованих територій для роботи своїх ТЕС. Тут народний депутат України безпосередньо Сергій Рибалка займається конкретною торгівлею з окупованими територіями. На території всього окупованого району у всіх магазинах продаються його товари, які він виготовляє безпосередньо в місті Дніпрі. Він продає снеки «Козацька розвага», горішки та інше. Це ще найбільш цинічно тому, що ці горішки, ці сухарики споживають завжди з пивом. Уявіть собі, для нас, для хлопців, які хоронили своїх побратимів, які дивилися в очі матерям наших загиблих побратимів, розуміти, що є народний депутат України, продукція якого продається там в Лугандонії, і що бере якийсь сепар, який тільки що стріляв в мого побратима, пляшку пива і бере цей сухарик, який для нього доставив пан Рибалко.

 

ВР ніби вже зробила крок в сторону сприяння об’єктивного і неупередженого розслідування. Його ж було знято з посади фінансового глави.

 

Ми ще весною зверталися безпосередньо до пана Рибалки і попереджували його про те, що відповідальність наступить. На що він нам відповідав: хлопці, ви неправильно зрозуміли, і вас неправильно зорієнтували. Він навіть виходив на телеканали і розповідав про те, що він начебто з нами домовився. Він кожен раз відверто бреше. Також при спілкуванні з його лідером паном Ляшко, який обіцяв, що також з нами зв’яжуться його помічники і що він розгляне все-таки поведінку свого підопічного, але нічого не зробив. І Ляшко і Рибалко це брехуни.

 

З паном Ахметовим відбувається щось подібне, і він цього не приховує. Але українська влада чомусь на його стороні перебуває.

 

Сьогодні з них за це не знімають відповідальності. Адже кожен держслужбовець приходить не задля того, щоб просто до корита добратись, а кожен держслужбовець має приходити для того, щоб дійсно для людей зробити якесь добро. І безпосередньо кожен, хто торгує з ворогом, є ворогом України. І це беззаперечно. Про це кажуть всі. Яким чином може бути таке взагалі в державі, щоб бабуся, яка отримує 1300 грн. пенсії, віддає 100 грн. на волонтерську допомогу, а ті люди, які отримують мільярди і приймають закони, за якими ми живемо, вони отримують колосальні прибутки, співпрацюючи з нашими противниками? Ці люди ці кошти тратять на повій і живуть собі розкішним життям.

 

Крім Асоціації АТО, де ви є заступником, ви також очолюєте штаб запуску Бузького Гарду.

 

У нас є прекрасна річка повноводна – Південний Буг. Це єдина практично в Україні повноводна велика ріка, яка повністю бере початок і завершується на території України. І сьогодні з цієї річки зробили величезну кількість маленьких або величезних гниючих ставочків. Річка має текти, а її перегатили греблями. Там піднялася вода, збільшилася кількість плес, і береги її замулились. Тому кількість води в річці, якщо джерела туди не прибувають, звісно ж річка починає ставати меншою. Тому ми сьогодні розуміємо, що необхідно взагалі нам зберігати для наших дітей і внуків. Нашу річку треба берегти. Разом з тим на річці Південний Буг знаходиться прекрасний регіональний ландшафтний парк Гранітно-степове Побужжя. На території цього парку знаходиться національний природній парк Бузький Гард. Це природній заповідник світового масштабу. Там знаходяться унікальні квіти, унікальні рослини. Там знаходиться унікальний ландшафт, який бачили ще наші прапрадіди козаки. Ми прив’язуємо його безпосередньо до історико-культурної спадщини України. Там, де нам необхідно вивчати історію. Таким символом Бузького Гарду став острів Гардовий, який при затопленні… Зараз хоче Южно-Українська АЕС хоче зараз підняти рівень води на 20,7 метрів. Незаконно вони підняли вже на 16 метрів. Він просто може зникнути. Це унікальні місця. Ситуація фактично така сама, як стосовно торгівлі з ДНР і ЛНР. Люди, якщо це допомагає наповнювати їх кишені, готові робити будь-що. Сьогодні вони реанімують проект 50-х років. Фактично такими проектами в світі ніхто не буде займатися. Тому що сьогодні вітрова енергетика, сонячна енергетика. Необхідно на владу мати прямий тиск. Мати на владу прямий вплив. Влада має дослухатися до своїх громадян. Коли ми повертаємося з війни, ми сьогодні хочемо просто спокійно жити, просто працювати, а виходить, що тут на місці нам треба боронити рідну землю від інших мерзотників. Тому сьогодні мала б на це звернути і прокуратура і НАБУ, яким чином можуть видаватися дозволи наперед на затоплення національно-природного парку. Яка там краса! Там прекрасні місця, і вони хочуть його сьогодні затопити. Хвостова частина Олександрівського водосховища фактично буде заходити за територію пляжу Южно-Українського і повністю затопить унікальний острів, на якому козаки жили ще в 13-14 сторіччі. На цьому острові стояла козацька церква. Це наші сакральні місця.

 

Ви вірите в те, що зможете перемогти цю гідру?

 

Кожен солдат має хотіти бути генералом, і кожен, хто бореться, відповідно до слів батька нашої нації Тараса Шевченка, він казав: боріться та поборете. Ми боремося. І я впевнений в нашій перемозі. Тому що коли ми почали боротися за Бузький Гард в 2007 році, ми добилися того, що в 2009 році він став національно-природнім парком. Однозначно, якщо зараз вже бійці взялися за цю справу, ми не дамо нікому. Ми не подаруємо.

 

Ви учасник АТО. Ви там були. Яка там зараз ситуація?

 

На мою думку, так, я спілкуюсь зі своїми побратимами, які знаходяться там, що нам необхідно перемагати. Те, що відбулося в ДАПі, це просто Генштаб дав команду на відхід, а хлопці просто не відійшли. І тому ми дали по зубам москалям. Це той карлик, який сидить в Москві, розповідав, що вони за три дні дійдуть до Києва. Більше 200 днів вони не могли захопити аеропорт. Так, ми втратили багато побратимів. Мій побратим Олександр Терещенко, який є керівником нашої Асоціації, він там дуже серйозно постраждав, і багато хлопців просто не вернулося. Ми допомагаємо сім’ям загиблих. Але те, що хочуть сьогодні ввести миротворчі війська, на мою особисту думку, це фактично буде програш. Хай їх вводять в Ростовську область і ставлять їх стовпчики навколо українського кордону, а ми тоді покажемо, за скільки днів ми зможемо звільнити Донбас. Люди, які там проживають, вони також втомилися від цієї війни.