facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Доступні ліки в Україні: Кабмін розширить перелік пільгових медикаментів

21.11.2017

Кабінет міністрів України планує розширити перелік пільгових ліків. Так, на цьому тижні Міністерство охорони здоров'я оприлюднило проект постанови урду про розширення списку препаратів, що підлягають реімбурсації – механізмові відшкодування вартості ліків.

Про це мовиться у статті видання "РБК-Україна": "Які ліки стануть безкоштовними для українців".

У Міністерстві охорони здоров’я гадають, що до переліку доступних ліків необхідно включити препарати для лікування хронічних захворювань шлунку та дванадцятипалої кишки (amoxicillin, clarithromycin, metronidazole, omeprazole і ranitidine), депресії і депресивного синдрому (amitriptyline і fluoxetine).

Крім того, планується, що безкоштовно отримуватимуть препарати вагітні для профілактики і лікування анемії у першому триместрі вагітності (ferrous salt і folic acid).

А ще МОЗ пропонує розширити двома препаратами список безкоштовних ліків для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями (losartan) і цукровим діабетом (glibenclamide).

До слова, нещодавно У МОЗ застерегли українців, що в аптеках продається велика кількість так званих фуфломіцинів – препаратів, які не існують в інших країнах та ефективність яких не доведена.