Ніна Южаніна: «Ми вбиваємо можливий ринок розвитку автомобілебудування»

Почути “євробляхерів”: якими будуть правила розмитнення авто в Україні? Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроект щодо зниження вартості розмитнення автомобілів на єврономерах. Гостя студії «Доброго ранку, Країно!» Ніна Южаніна – голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики. Чи же ще не задоволені учасники акції «євробляхерів»?

«Я зрозуміла, що, подаючи свої поправки і розсилаючи всім депутатам, в їхніх бажаннях було якась друга хвиля. То народилося бажання: а якщо ми спробуємо акцизний податок взагалі відмінити? Мені здається, десь 15 депутатів подали одні і ті ж самі поправки, що стосуються відміни акцизного податку з авто взагалі. І коли вже стало зрозуміло, що членами комітету була підтримана пропозиція щодо застосування цього знижуючого коефіцієнту вдвічі, вони взагалі розгубилися.

Тобто виходить, що комітет почув їх і дає можливість заплатити акцизний податок, як вони і просили, десь в розмірі 500 євро. На що вони погоджувались з самого початку перемовин. Але здається, після голосування в першому читанні вони думали: а як ми ще можемо далі тиснути?

Я з великою повагою до всіх учасників, до громадських активістів, які брали участь в робочих групах, але я хотіла б, щоб вони відверто зараз поводилися навіть по відношенню до мене. Ми говорили про те, що ми будемо рухатися таким шляхом. І мені знадобилося 2,5 роки, щоб знайти баланс між всіма учасниками процесу. Це і владою, і міністерствами, які будуть виконувати певні функції і готувати підзаконні нормативні документи, це і виконавцями безпосередньо нових правил і застосування нових процедур. І насамперед величезною частиною бізнесу, яка взагалі не розуміла, як може наша країна дозволити зараз саме знищити ті перші інвестиції, які зайшли в Україну і, можливо, які б розвивалися. Ми вбиваємо можливий ринок розвитку автомобілебудування, навіть тієї ж зборки. Ми говоримо про те, що ми надаємо можливість завезти в Україну всі старі автомобілі з Європи».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти