Оксана Сироїд: «Парламент намагається сховатися від дочасного розпуску, і виглядає це кумедно і по-дитячому»

Чи потрібно розпускати Верховну Раду? Команда новобраного президента Володимира Зеленського опублікувала в мережі ролик, у якому лідер однієї з команд «Ліги сміху» задає це питання перехожим на вулицях Києва. Ролик назвали відео петицією і заявили: якщо відео набере мільйон переглядів, то «новообраний президент зверне увагу на це питання у першу чергу». Своєю думкою з цього приводу поділиться гостя студії «Доброго ранку, Країно!» Оксана Сироїд – заступник голови ВР України:

«Я б, в принципі, дивилася на парламент і на його природу. Коли взагалі можна парламент достроково розпустити? Чи коли президент може достроково припинити повноваження Верховної Ради? Це вже не юридична площина, це вже політика. Якщо ми бачимо такі відеопетиції і якщо люди на вулицях кажуть, що немає довіри до парламенту, то шукати юридичні аргументи для захисту за цих обставин, особливо коли є новообраний президент, який має 73% підтримки, це дуже складно.

І я думаю, що єдиний спосіб для парламенту себе захистити чи сказати, що він має право допрацювати до кінця каденції, це працювати. А не ховатися. Бо сьогодні парламент намагається сховатися від цього дочасного розпуску. Виглядає воно кумедно і по-дитячому. Наприклад, не призначати дату інаугурації на 19 травня зі страхом, що раптом новообраний президент після того, як набуде повноважень, припинить достроково повноваження парламенту. Ну це по-дитячому.

Є президент, який обраний і обраний вже доволі давно, і всі попередні президенти, які обиралися, їхня інаугурація проходила набагато швидше, і немає жодних підстав взагалі сьогодні тягнути з призначенням дати інаугурації. Тому вона має бути призначена на той день, який запропонував новообраний президент. І далі парламент мав би зробити кілька ще речей, наприклад, прийняти новий закон про вибори на пропорційній основі з відкритими списками. Абсолютно ми можемо встигнути це зробити. Але тоді є сенс в роботі цього парламенту. Тому що така природа парламенту. Я можу вам сказати з величезною імовірністю, що новий парламент також вернеться до закону про вибори вже під кінець каденції. Такий цикл є політичний. І тому зараз дуже добрий час розглянути виборчий кодекс і ухвалити нові виборчі правила».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти