Оксана Жаданова: «До високого тиску не можна ставитися легковажно»

Високий тиск може бути лише у літніх людей і лікувати його не варто; якщо ви не відчуваєте дискомфорту, не лікуйте високий тиск – це найпоширеніші міфи про гіпертонію. Для обговорення таких міфів в студії «Доброго ранку, Країно!» гостя – Оксана Жаданова – лікар-терапевт, кардіолог:

«Фактори артеріальної гіпертензії є різні. Їх звикли поділяти на модифіковані та немодифіковані. Модифіковані це ті, на які ми можемо якось вплинути. А немодифіковані – ті, з якими ми нічого не можемо зробити. Є такі – вік, стать, генетична схильність. Ми ніяк не можемо цього змінити. З другої сторони, ми можемо вплинути на куріння, масу тіла, рівень холестерину у нас в крові.

Взагалі є декілька органів, мішені, на які впливає тиск. В першу чергу це мозок – інсульт, але крім інсульту ще може бути судинна деменція – зменшення функції мозку, погіршення пам’яті, зниження інших розумових здатностей. Серце. Крім того, що може бути інфаркт, артеріальна гіпертензія є фактором ризику ішемічної хвороби серця. І фактором ризику серцевої недостатності. Серцева недостатність може бути навіть без інфаркту. Крім того, артеріальна гіпертензія впливає на судини. Вона може призвести до розшарування аорти, погіршення функцій периферичних судин. Погіршення зору і функцій нирок, навіть до розвитку ниркової недостатності.

До цього не можна відноситися легковажно. Тому що чим вищий тиск, тим вищий рівень розвитку серцево-судинних захворювань. Якщо у людини є фактори ризику, то звісно треба хоча б іноді вимірювати тиск. І дивитися, якщо у батька був інфаркт чи інсульт, логічно, що періодично треба перевіряти рівень холестерину та міряти артеріальний тиск. Якщо ви помітили, що протягом трьох незалежних вимірювань тиск вищий, ніж 140 на 90, це вже перший ступінь артеріальної гіпертензії і привід звернутися до лікаря. Навіть якщо один з показників вищий. І якщо у людини є, наприклад, цукровий діабет, то звертатися до лікаря при тиску вище, ніж 130 на 80».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти