Олег Попенко: «Встановлення лічильників на газ і воду це відповідальність власників житла»

Платити за опалення протягом всього року, оплачувати за воду, незалежно від її користування. А ще встановити лічильник. Усього цього вимагає реформа житлово-комунального господарства. На що чекати українцям і скільки треба буде викласти з гаманця? Гість студії Доброго ранку, Країно!» Олег Попенко – експерт з питань ЖКГ і енергоефективності:

«Це відповідальність власників житла – встановлення лічильників на газ і воду. Зараз згідно закону про комерційний облік це вже не бажання, а обов’язок мешканців – власників житла.

Кожен лічильник має якусь свою вартість счетчики на тепло. Якщо це загальнобудинковий лічильник, він може коштувати до 50 000 грн. Якщо це лічильники, які встановлюються в квартирі, то він може коштувати 1000 грн. для обліковування гарячої чи холодної води. Якщо це лічильник тепла, то це може коштувати 3000-5000 грн.

Перед тим, як встановити лічильник, потрібно розробити проект. Знайти проектну організацію з відповідною ліцензією, яка розробляє проект. Потім цей проект погоджується в компанії-постачальника тих чи інших видів енергії. Після погодження проводяться роботи. І вже після того, як все це буде встановлено, подаються документи на компенсацію. Всі документи збираються і подаються на компенсацію у відповідні органи.

Згідно закону, якщо лічильника немає, то постачальник, наприклад, газу не має права не подавати енергоносії до цього будинку. Згідно закону перевірку лічильників робить власник. Повірка лічильників холодної води десь коштує 450-470 грн. Якщо лічильник тепла, то він трішки більше буде коштувати».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти